Kto zastąpi Solskjaera w Manchesterze United?

Kto zastąpi Solskjaera w Manchesterze United?

Fot. Anthony BIBARD via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Piro Shop
2021-11-22

Spektakularne porażki i brak panowania nad szatnią - to sprawiło, że władze Manchesteru United postanowiły zwolnić Ole Gunnara Solskjaera ze stanowiska managera. Na razie stery w klubie obejmie tymczasowy szkoleniowiec. 

Zwolnienie trenera w trakcie sezonu zawsze wiąże się z ogromnymi perturbacjami. Obecna sytuacja na rynku szkoleniowców sprawia, że brakuje odpowiedniego kandydata, który mógłby od razu poprowadzić klub z Manchesteru. Dlatego też władze drużyny z Old Trafford zdecydowały się na wdrożenie tymczasowego rozwiązania. W najbliższych meczach Czerwone Diabły poprowadzi Michael Carrick. Były piłkarz, a ostatnio asystent Solskjaera dostanie swoją szansę, żeby sprawdzić się jako główny manager. To jednak nie jest rozwiązanie na stałe, władze United szukają trenera z większym doświadczeniem, który przejmie drużynę.

Z tego, co słychać w klubie z Old Trafford, kolejny szkoleniowiec, również nie będzie rozważany jako trener na stałe. Władze klubu mają listę kandydatów, jednak wszyscy managerowie na niej mają ważne kontrakty ze swoimi klubami. Tak więc najgłośniej mówi się o tym, że na Czerwone Diabły zatrudnią Laurenta Blanca, który poprowadzi klub do końca sezonu. Francuski szkoleniowiec aktualnie jest zatrudniony w katarskim Ar-Rajjan, jednak angielski klub nie powinien mieć problemów z przekonaniem Francuza do przejścia na Old Trafford.

Dopiero latem do klubu ma trafić trener na stałe. Aktualnie na liście życzeń władz Manchesteru znajdują się Mauricio Pochettino, Erica ten Hag i Brendan Rodgers. Wszyscy jednak są jednak związani umowami ze swoimi klubami i Czerwone Diabły muszą czekać na to, aż je zakończą. 

Zobacz także