Koniec europejskiej przygody Rakowa Częstochowa

2021-08-26

Raków Częstochowa nie wystąpi w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. Zdobywcy Pucharu Polski okazali się słabsi od KAA Gent i odpadli z rozgrywek.

Sympatycy klubu z Częstochowy wiązali spore nadzieje z występem ich drużyny w czwartkowym meczu. Po udanym, zakończonym zwycięstwem 1-0, pierwszym meczu, liczyli na utrzymanie przewagi i awans do kolejnej fazy europejskich pucharów.

Pierwsze minuty spotkania w Belgii pokazały, że Raków nie jest bez szans. Co prawda, grę prowadzili gospodarze, jednak goście grali w wysokim pressingu i starali się przeszkadzać graczom Gentu. Zdarzało się, że piłkarze z Belgii dochodzili do sytuacji bramkowych, jednak doskonale spisywał się Kovacević, który w spektakularny sposób utrzymywał korzystny rezultat dla Rakowa. Napór gospodarzy jednak nie słabł i na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy Belgom udało się strzelić bramkę, skutecznością popisał się Tissoudali.

W drugiej części meczu spotkanie wyglądało podobnie. Gent prowadził grę, a Raków starał się przeszkadzać. Kluczowa akcja dwumeczu miała miejsce w 70. minucie. Wtedy kapitalnie z dystansu uderzył Vadis Odidja-Ofoe i Belgowie prowadzili 2-0. 120 sekund później było już 3-0. Piłkę od Tissoudaliego otrzymał Julien de Sart i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Rakowa. Do końca spotkania gościom nie udało się już zagrozić bramkarzowi Gentu i to gospodarze cieszyli się z awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji.