Siarka Tarnobrzeg

Data powstania: 1957 Barwy: zielono-czarno-żółte

Ostatnie wiadomości
I runda Pucharu Polski

I runda Pucharu Polski

Komentarze (12) 2017-07-24

Znamy już 14 drużyn, które powalczą w II rundzie Pucharu Polski. Swoje mecze w większości wygryli faworyci, którzy teraz będą oczekiwać na wtorkowe losowanie. Największą niespodzianką było odpadnięcie GKS Katowice....

Poznaliśmy terminarz I i II ligi

Poznaliśmy terminarz I i II ligi

Komentarze (12) 2017-06-26

PZPN ogłosił dzisiaj terminarz  rozgrywek I i II ligi na sezon 2017/2018. Rozgrywki w obu ligach rozpoczną się 29 lipca, a zakończą 26 listopada. W rundzie jesiennej rozegrane zostanie 19 kolejek. ...

To My Kibice - 182 numer magazynu

To My Kibice - 182 numer magazynu

Komentarze (12) 2016-11-07

9 listopada drukarnię opuści 182 numer magazynu „To My Kibice”. Sprawdź, co znajdziesz na 84 stronach kibicowskiego miesięcznika: W najnowszym numerze polecamy Wam obszerne reportaże z 20 najciekawszych meczów października:Real...

Siarkowcy Dzieciakom

Siarkowcy Dzieciakom

Komentarze (12) 2016-06-03

W ramach akcji charytatywnej Siarkowcy Dzieciakom fani Siarki Tarnobrzeg wspomogli Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na ulicy Sandomierskiej w Tarnobrzegu oraz warsztaty przy kole Polskiego Stowarzyszenia na...

Akcja ratunkowa dla Siarki Tarnobrzeg

Akcja ratunkowa dla Siarki Tarnobrzeg

Komentarze (12) 2016-01-06

Działacze Siarki Tarnobrzeg rozpoczęli akcję Siarka nigdy nie zginie, dzięki której planują do połowy lutego zgromadzić sumę 50 tys. zł. Przy jej pomocy uregulowane zostaną zobowiązania wobec piłkarzy pierwszego zespołu....

To My Kibice numer 165

To My Kibice numer 165

Komentarze (12) 2015-05-29

5 czerwca ukaże się 165 numer magazynu „To My Kibice”. Sprawdź, co znajdziesz w najnowszym wydaniu miesięcznika: 17 reportaży z meczów ligowych i pucharowych: Finał Pucharu Polski Legia-Lech Finał Ligi...

Na forum

Awanse , Spadki - 2018 Aptekarz 20.05.2018 08:17

No no! Druga liga w przyszłym roku zapowiada się dość emocjonująco...

RUCH CHORZÓW
STOMIL OLSZTYN
RADOMIAK / GÓRNIK ŁĘCZNA
OLIMPIA GRUDZIĄDZ
OLIMPIA ELBLĄG
SIARKA TARNOBRZEG
ROW RYBNIK
STALÓWKA
RESOVIA / MOTOR / KSZO
ELANA
WIDZEW

Kibicowskie Świętokrzyskie AMFootball 16.05.2018 22:07

I kto tu jest paziem....

O sile Granatu zarówno wy się przekonali się, Naprzód jak i Korona w latach kiedy działała cała nasza szajka że Skarżyska i Starachowic.

Szacunek do Naprzodu był wiadomo czemu i go nie ma od dawna, do was ladacznice nigdy go nie było.

Brak się dalej z Siarka, chamami z GKS jak i Wisłoką. Dodatkowe macie KSZO dla bezpieczeństwa i chuj z Wami.
Stalówka wbiła na kluby wyjaśnić kilka kwestii i kupa z waszej strony, a później pierdolenie że SSW słaba jest itp.

Taki macie urok w tym Sandomierzu. Wyżej Staszica, niż dupe masz lamusie.

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 16.05.2018 07:42

Airmax360 ilu Koroniarzy z Wami w tej liczbie ? ;)

My w sobotę u siebie podejmowaliśmy Resovię Rzeszów:

Oficjalna relacja - foty na naszym fp

Mecz z Resovią Rzeszów za nami! Śmiało można stwierdzić, że był to jeden z lepszych meczy pod względem kibicowskim, rozegranych na nowym stadionie przy ulicy Koseły.

Mobilizacji na to spotkanie jako tako nie robiliśmy, wiedząc, że i tak efektów zbyt dużych nie przyniesie biorąc pod uwagę nasze liczby w ostatnich meczach. Jeden z kibiców na spontanie nagrał kawałek zachęcający do przyjścia na ten ciekawy mecz, na mieście zawisły tradycyjnie już transparenty, a w sieci jak to bywa przy okazji spotkań bez przerwy udostępniano plakaty.

Mimo wszystko ze swojej dyspozycji tego dnia możemy być zadowoleni biorąc pod uwagę, że wiosną przeżywaliśmy nie tylko znaczny spadek liczbowy ale też kryzys wokalny, gdzie prócz meczu z Avią Świdnik dobrego dopingu nie zaprezentowaliśmy ani na wyjeździe ani u siebie.

Na Resovii musiało być inaczej i też tak było. Młyn, który liczył w porywach lekko ponad 100 osób - w drugiej połowie kilka osób już na sektorze nie było z przyczyn nikomu nie znanych ;) dopingował głośno i fanatycznie przez całe 90 minut. Warto odnotować, że przy okazji meczy u siebie kilkanaście osób przez znaczną część spotkania jest poza sektorem z racji obowiązków - bilety, catering, gadżety czy inne aspekty związane z organizacją meczów na Koseły. Na spotkaniu pojawili się też nasi przyjaciele - Bełchatowianie w Sandomierzu pojawili się już dzień wcześniej. Wizytę w Sandomierzu rozpoczęliśmy od wspólnego treningu Kick Boxingu na naszej sekcji SKS WISŁA oraz integracji na Rynku i jednym z lokal. Łącznie GKS pojawił się na meczu w 14 osób z flagą. Obecni byli również Siarkowcy w 38 osób z flagą Yellow Horde. Siarka zasiadła na Sektorze obok młyna. Przyjaciołom dziękujemy za wsparcie na tym meczu!
Zostając już przy flagach - oprócz fan naszych ziomali płot ozdobiła flaga Sandomierscy Chuligani, która nie wisiała od bodaj 2010 roku, WISŁA TO MY, Joker (na gnieździe), Obrońćy Siedmiu Wzgórz oraz fana TRZEŚŃ.
Na Sektorze G przez całe spotkanie powiewały też 3 duże flagi.
W II połowie nasi ultrasi zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu na płot - SANDOMIERSKI KLUB SPORTOWY oraz sektorówki w barwach. Do tego odpaliliśmy kilkanaście rac oraz świece dymne w barwach, poleciało też kilka głośnych achtungów. Dodajmy, że oprawa miała zostać zaprezentowana w rundzie jesiennej na meczu z Unią Tarnów, jednak ze względu na panujące wtedy warunki atmosferyczne pokaz pirotechniczy został przeniesiony na rundę wiosenną.

Co do gości - Resovia wstępnie złożyła zapotrzebowanie na 300 biletów, mówiło się też o 400 wejśćiówkach. Nasz klub stanął na wysokości zadania i przeznaczył przyjezdnym 300 biletów. Resovia pod stadionem pojawiła się kilka minut przed meczem autkoarami i autami na nasze oko w ok. 240 osób w tym kilkanaście osób z JKS-u Jarosław. Resoviacy pokazali się z bardzo dobrej strony - konkretnie oflagowali przeciwne sektory oraz przez cały mecz prowadzili głośny doping.
Przyjezdznym w dopingu na pewno pomagała postawa ich piłkarzy, którzy pewnie zmierzają po awans do II ligi, pokonując naszych grajków 3:0.
Dla nas to kolejna porażka, która przybliża nas do spadku. Po meczu piłkarzyny podchodzą pod nasz sektor a my wyrażamy kilkoma okrzykami swoje niezadowolenie.

Przed nami już za tydzień kolejny ciekawy rywal - tym razem na wyjeździe zagramy z Motorem Lublin!
Dla nas z pewnością będzie to najliczniejszy wyjazd w tym sezonie!

WS ON TOUR

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 10.05.2018 20:40

W dzień wyjazdu do Białej Podlaski, kilka osób obecnych na meczu derbowym SIARKA - Stalówka.

W środę w 24 osoby zaliczamy pucharowy wyjazd do Połańca z nami 9 Siarkowców. Wisła wygrywa swój mecz i gramy dalej

Podkarpacie vs Lubelszczyzna 300 08.05.2018 10:03

a jak tam relacje na linii Siarka - Resovia?
Pytam zupelnie bez napinki, w swiecie dzisiejszych przetasowan nie zdziwiloby mnie juz nic.

Kibicowskie Podkarpacie Kalafior18p 07.05.2018 10:01

Sytuacja na Podkarpaciu zmienia się tak jak w całej Polsce. Kiedyś ekipy działały w pojedynke, potem zaczeły się dobierać w dwójki:
Resovia - Stalówka, JKS Jarosław - Stal Sanok, Siarka - Wisłoka, Stal Rzeszów - Igloopol, Karpaty- Czuwaj, Stal Mielec- Czarni Jasło. Teraz nastał trend dobierania się w koalicje. Jak wygląda obecnie sytuacja na podkarpaciu? Nic nie jest czarno na białym. Postaram się dokonać mojej subiektywnej oceny jak dzałają ekipy:
1.Stalówka - Polonia Przemyśl - Karpaty Krosno - Stal Rzeszów do tego dochodzi jeszcze Łada Biłgoraj
2. Stalówka - Polonia Przemyśl- Łada Biłgoraj
3. Stal Rzeszów - Karpaty Krosno - Pogoń Leżajsk
4. Resovia - Stal Sanok - JKS Jarosław - Unia Nowa Sarzyna - Siarka Tarnobrzeg
5. Resovia - Stal Sanok
6. JKS Jarosław- Stal Sanok
7. Wisłoka - Siarka Tarnobrzeg - Wisła Sandomierz
8. Siarka - Wisłoka
9. Wisłoka - ROW Rybnik - KSG
10. Stal Mielec - Czarni Jasło - Sandecja
11. Igloopol - Unia Oświęcim - Hejnał Kęty - wpisałem tą koalicję bo gdzieś już się tam razem pojawili na podkarpaciu, ale nikomu nie utarli nosa.
Nie wpisywałem mniejszych ekip, które działają w koalicjach oraz fc. Skąd taki trend dobierania w koalicje? coraz większy niż demograficzny? emigracja? Podsumowując na podkarpaciu tak jak w całej Polsce wszystko idzie w skurwiałym kierunku. Porzucanie dawnych zgód na rzecz nowych układów z byłymi kosami to juz normalka.

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 06.05.2018 16:45

Siema z kronikarskiego obowiązku trochę zaległości z tego roku:


Styczeń:

X Pielgrzymka Kibiców - 11 osób z flagą
Sparing GKS Bełchatów - Wisła Sandomierz - obecnych 7 Wiślaków.

Marzec:
26 osób obecnych na Turnieju Kibiców GKS-u Bełchatów. Większa część załogi w Bełchatowie integrowała się przez cały weekend. Piłkarsko odpadliśmy w grupie.

Puchar w Ożarowie przełożony na środę w połowie kwietnia. Wybraliśmy się w 22 osoby.

Wyjazd do Oświęcimia podobnie jak spotkanie w Ożarowie zostało przełożone na środę w połowie kwietnia. W pierwszym terminie mieliśmy oficjalny wyjazd mimo pisma, które otrzymaliśmy od Zarządu Soły o nie przyjmowaniu kibiców gości. 18 kwietnia zakaz dalej obejmował, ale do Oświęcimia nikt się nie wybrał - jedynie na trybunach gospodarzy obecny był jeden Wiślak. W tym samym czasie w Tbg odbywał się mecz naszych zgód. Tym razem nikogo nie wspomagamy, a kibicom GKS-u podrzucamy prowiant do autokarów.

Mecz u siebie z Wiślanami Jaśkowice został przełożony i jeszcze się nie odbył.

Pierwszy mecz, który rozegrała nasza drużyna w rundzie wiosennej odbył się pod koniec marca. Wybraliśmy się w 116 osób w tym 54 Siarka do Rzeszowa na mecz z miejscową Stalą.

Tydzień po Stali w 44 osoby w tym 3 KSZO zaliczyliśmy wyjazd do Chełma.

Kwiecień:
Na meczu z Wólczanką u siebie skromny ok. 40 osobowy młynek. Obecna była delegacja Wisłoki Dębica.
Dzień wczesniej w 7 osób byliśmy na meczu Wisłoka - Sokół Nisko

Kolejny wyjazd w Lubelskie, tym razem do Radzynia Podlaskiego wybraliśmy się w 36 osób. Orlęta podrzucają nam wode za co serdecznie dziękujemy

Pierwszy mecz z kibicami gości to spotkanie z Avią Świdnik - wystawiliśmy ok. 90 osobowy młyn, wisiało 5 flag. z nasej strony głośny doping przez 90 minut.

4 dni później w środę graliśmy z KSZO. Nasz układowicz zasiadł na sektorze obok w ok. 80 osób, obok naszych 5 fan zawiesili jedną swoją. My z ok. 50 osobowym młynem. Doping my jak i KSZO tylko w I połowie

Na meczu z Podhalem Nowy Targ u siebie w młynku tylko ok. 30 osób. Doping w I połowie. W ten sam weekend 5 osób obecnych na meczu GKS Bełchatów - Olimpia i 1 Wiślak z dwoma Siarkowcami w Stargardzie.

Maj:

Najdalszy wyjazd w rundzie wiosennej - wybieramy się w 38 osób w tym 4 kibiców KSZO.

Kibicowskie Podkarpacie hefajstos 28.04.2018 15:25

Podobno koalicja Wisłoka&Siarka robią wjazd na zbiórkę Stali Mielec, która gromadzi się na wyjazd do Sosnowca...?

Podkarpacie vs Lubelszczyzna Morganfrii 03.04.2018 19:46

Trochę to właśnie czepianie sie na sile i nie patrzenie sie na samego siebie czy inne ekipy .
Sam Motor juz od dawna tworzy koalicje z Chelmianka i Gornikiem nie mowiac ze sam Lublin i ich fc ma tyle ludnosci,terenow jak jedna cala koalicja z Podkarpacia ze wszystkimi lacznie. Do tego mozna dodac zgode ze Slaskiem i wlasnie ciche kontakty czy powiazania Motoru czy kogos z WH z Jagą , Hetmanem czy Orlętami.
Koalicje na podkarpaciu juz tez byly moze nie tak wyrazne i okreslone oficjalnie mianem zgody czy ukladuale byly jak np cala grupa Wisloka, Siarka , ROW , Gornik , Wisla S . Teraz jest Stalowka , Polonia , Lada , Stal RZ, Karpaty , Orzel , Avia czy Resovia , JKS , Stal S, Unia Tarnow , Unia Nowa Sarzyna itd. Napewno kogos pominalem w tych wszystkich koalicjach ale tak to mniej wiecej wyglada. Predzej nawet bym uwzglednil jeszcze Czarnych , Stal M, Sandecje , Korone . Koalicje i powiazania tworzace sie w wieksza grupe byly juz danwo temu

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Farmonouse 17.03.2018 18:25

Resovia-Wisłoka-Siarka +reszta związanych z RR dochodzą słuchy że na Podkarpaciu powstanie nowa rodzina.

Skrojone Flagi, Szale, Dywany ... (komentarze) Beha 09.01.2018 16:10

A co ma Siarka z Pogonią Szczecin wspólnego? Jedni to kosa bez kontaktów, drudzy to była zgoda, dobrze wspominana i masa dobrych przyjaźni.

Po co Legia miałaby mieszać się w nieswoje sprawy?
Na życzenie netowni?

Kibicowskie Podkarpacie Zupełnie Zielony. 22.12.2017 16:28

Jesień w wykonaniu Wisłoki:
Wyjazdy:
Sokół Sieniawa – Wisłoka 105 + 13 KSG + 2 ROW
Stal Sanok - Wisłoka 102 +13 KSG + 1 ROW
Sokół Nisko - Wisłoka 65 + 15 Siarka + 5 KSG
LKS Pisarowce (w Sanoku) - Wisłoka 79 + 1 KSG
Wisłok Strzyżów - Wisłoka 104 + 8 KSG + 1 ROW
Polonia Przemyśl - Wisłoka 167 + 68 Siarka, 20 ROW, 15 KSG, 4 Wisła Sandomierz
Igloopol - Wisłoka 385 + 70 KSG + 60 Siarka +14 ROW + 11 Szeged (Węgry) (na mecz wybraliśmy się pomimo tego że nie wejdziemy) (+ w między czasie dostaliśmy zakaz)
KS Wiązownica - Wisłoka 96 + 31 KSG (na zakazie)
Błękitni Ropczyce – Wisłoka 114 + 6 KSG (na zakazie)
Kolorado Wola Chorzelowska (k. Mielca) - WISŁOKA (środa) (puchar) 42

U siebie:
Wisłoka - Piast Tuczempy młyn 120 w tym 21 Siarka i 10 KSG
Wisłoka - Głogovia Głogów Młp. młyn 65
Wisłoka – Izolator Boguchwała młyn 100 w tym 3 KSG
Wisłoka - Cosmos Nowotaniec młyn 50
Wisłoka - Wisłok Wiśniowa młyn 100
Wisłoka – Granica Stubno młyn70
Wisłoka – Pilzno Pilzno bez młyna (jesteśmy na meczu ROWu oraz KSG)
Wisłoka – Unia Nowa Sarzyna młyn 160 w tym 55 Siarka + 1 KSG

Zgody:
Górnik - Legia 150
Górnik - Wisła Kraków 65
Gornik - Lech 50
Górnik - Piast 40
Górnik - Lechia Gdańsk 18
Górnik – Korona 10
Górnik - Cracovia 7
Górnik – Jagiellonia 7
Górnik - Wisła Płock 5

Nieciecza - Górnik 50 (na zakazie)
Lechia Gdańsk - Górnik 14
Pogoń Szczecin - Górnik 12
Legia – Górnik 10
Sandecja (w Niecieczy) – Górnik 3 (tego dnia byliśmy na Siarce)

GKS Jastrzębie - ROW 43

Siarka – ŁKS Łódź 92
Siarka - GKS Katowice 17
Siarka - Radomiak 1

Błękitni Ropczyce (nasz fc) - Igloopol 40
Igloopol – Błękitni Ropczyce (nasz fc) (puchar, środa) 47

Turnieje:
Turniej kibiców Wisłoki dla domu dziecka – z nami: Górnik 25, ROW 5, Siarka 5
Turniej piłkarski w Sandomierzu „Wiślacka Gwiazdka” 47

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Ferionor 19.12.2017 08:15

Jak są relacje na linii :
Wisła Kraków - Stal Sanok
Unia Tarnów - Stal Sanok
KSZO - Wisła Sandomierz
KSZO - Wisłoka Dębica
KSZO - Siarka Tarnobrzeg

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 28.11.2017 21:56

Liczbowe podsumowanie Rundy Jesiennej sezonu 2017/18:

WYJAZDY WISŁY:
Jaśkowice (mecz w Skawinie) - 0 - ZAKAZ
Wólka Pęłkińska (środa) - 33 Wiślaków w tym 9 KSZO
Świdnik - 46 Wiślaków w tym 11 Siarka i 7 KSZO
Ostrowiec Św. (piątek) - 110 w tym 16 GKS
Nowy Targ - 13 Wiślaków
Resovia Rzeszów - 48 Wiślaków
Krosno - 65 Wiślaków w tym 15 GKS i 14 Siarka
Jarosław - 62 Wiślaków
Trzebinia - 22 Wiślaków

MECZE U SIEBIE:
Soła Oświęcim - bez dopingu.
Stal Rzeszów - 130 os + 20 Siarka i 12 KSZO
Chełmianka Chełm - 80 os.
Orlęta Radzyń Podlaski - 70 os w tym 5 Siarka
Podlasie Biała Podlaska - 50 os doping tylko w I połowie.
Motor Lublin - 130 os + 15 Siarka, 8 KSZO i 5 GKS
Unia Tarnów - 80 osób w tym 8 Diosgyor Miskolc
Spartakus Daleszyce - bez dopingu w tym czasie ok. 50 os na Marszu NIepodległości.

MECZE PRZYJACIÓŁ/INNE:
SIARKA - GKS Katowice - 40 Wiślaków
Stargard - GKS BEŁCHATÓW - 3 Wiślaków
Wisła Puławy - SIARKA - 8 Wiślaków
Stalówka - GKS BEŁCHATÓW - 33 Wiślaków
SIARKA - Radomiak - 8 Wiślaków
Unia Tarnów - KSZO - 13 Wiślaków
GKS BEŁCHATÓW - SIARKA - 12 Wiślaków w sektorze gości.
Jastrzębie - GKS BEŁCHATÓW - 1 Wiślak
Spartakus Daleszyce - KSZO - 10 Wiślaków
DANIA - POLSKA - 3 osoby
SIARKA - ROW Rybnik - 10 Wiślaków
SIARKA - Gwardia Koszalin 1 Wiślak
Polonia Przemyśl - WISŁOKA - 4 Wiślaków
ŁKS Łódź - GKS BEŁCHATÓW - 22 Wiślaków
SIARKA - GKS Jastrzębie - 17 Wiślaków
Avia Świdnik - KSZO - 5 Wiślaków
SIARKA - ŁKS Łódź - 40 Wiślaków
Radomiak - GKS BEŁCHATÓW - 8 Wiślaków
Garbarnia Kraków - GKS BEŁCHATÓW - 19 Wiślaków

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 30.10.2017 18:32

21.10.2017
Karpaty Krosno - WISŁA SANDOMIERZ

Za nami kolejny wyjazd na III-ligowym szlaku. Tym razem Wiślacka brać wspierana przez zgody wybrała się do Krosna.
Wyjazd zapowiadał się ciekawie, w końcu jechaliśmy na Podkarpacie a miejscowi kibole mocno mobilizowali się na to spotkanie nagrywając między innymi żenującą zapowiedź. Pojawiła się w nim scena z Ojca Mateusza, telenoweli kręconej w naszym mieście gdzie pojawiła się wzmianka o fikcyjnym ruchu kibicowskim Naprzód Sandomierz, jak i również hasło, które widniało na wlepce zrobionej przez Sandomierskich Legionistów Zamiast chodzić po kolędzie, wali z ucha na komendzie.. zabrzmiało to tak jakby ktoś z naszych szeregów współpracował z psami - u nas konfidenctwo nigdy nie było i nie będzie toleorwane, a poważnym ekipom na, jaką kreują się Karpaty nie przystoi kręcenie takich aferek czy przypinanie komuś bezpodstawnie takiej łatki..
Wracając do wyjazdu, do Krosna wyruszamy w 65 osób autokarem i autami, jedno auto z jedną osobą na pokładzie dojeżdża na trasie. W liczbie oczywiście nasi zgodowicze -
14 Siarkowców oraz 15 Torfiorzy, którym dziekujemy za WSparcie.
Ciągnie się za nami mała eskorta mocno spiętych psów, na jednym wahadle za Rzeszowem złemu porucznikowi coś się upierdala i mamy trochę dłuższy postój, przez co do Krosna docieramy na początku drugiej połowy.
Przez całą drugą połowę dopingujemy, nie brakuje wymiany uprzejmości z miejscowymi kibicami. Na płocie wieszamy 3 flagi i transparent w tym jedna fana braci z Bełchatowa. Karpaty mimo dużej mobilizacji wystawiają mały ok. 50 osobowy młynek bez flag.
Kopacze do 90 minuty prowadzą 2:1 jednak we frajerski sposób tracę 2 bramki i przepierdalamy kolejny mecz. Po meczu trochę nerwowej dyskusji z zawodnikami i wracamy do Sandomierza.

28.10.2017
Siarka Tarnobrzeg - ŁKS Łódź
Korzystając z wolnej soboty postanawiamy wesprzeć naszych braci z Tarnobrzega na bardzo ciekawym spotkaniu z ŁKSem Łódź. Niestety kilka dni przed meczem ŁKS wyjmuje zakaz wyjazdowy i ranga spotkania traci na wartości..
Mimo wszystko wybieramy się autkami w ok. 40 osobowej grupie. Siarkowcy wystawili jak na obecne czasy dobry młyn, dobrze dopingując. Zaprezentowali również jedną oprawę.
Po meczu do późnych godzin integrujemy się z Siarkowcami. Dzięki za gościnę.

29.10.2017
Wisła Sandomierz - Unia Tarnów
W niedziele tym razem na Koseły wypadł nam mecz z Unią Tarnów. Goście już wcześniej mobilizowali się na to spotkanie , co na pewno podnosiło rangę. My w swoich szeregach przygotowania do meczu rozpoczęliśmy już wcześniej od zbiórek pieniężnych na oprawę. Młoda i świeża krew ultrasów dzielnie podołała nowemu wyzwaniu i oprawa prezentowała się okazale.. jednak nie było nam dane zaprezentować jej w dzień meczu przez warunki atmosferyczne. Obfite opady deszczu i porywisty wiatr postawił też pod znakiem zapytania rozegranie meczu. Krążyła już nawet informacja, że mecz się nie odbędzie. Mimo wszystko delegaci zdecydowali się, że mecz będzie rozegrany w tych warunkach. My już wcześniej wyczekiwaliśmy przyjazdu naszych przyjaciół z Węgier. Ekipa Diosgyoru Miskolc pojawiła się w Sandomierzu na kilka godzin przed meczem w 8 osób. Po Królewsku gościmy naszych braci i udajemy się na stadion gdzie wyczekujemy rozpoczęcia meczu. Niestety, pogoda zepsuła całą otoczkę i przez niepewność występu na kilka minut przed rozpoczęciem kasy jak i trybuny świeciły pustkami. Sektor G również świecił pustkami i dopiero parę minut po rozpoczęciu zaczęło to jakoś wyglądać.. Mimo wszystko doping rozpoczęliśmy na samym starcie. Na płocie powiesiliśmy tylko jedną flagę ze względu na ten wspominany już deszcz. W porywach SEKTOR G na meczu z Unią liczył ok. 80 osób. Doping dostosował się pod pogodę. Były głośne zrywy, ale nie raz pokazywaliśmy, że stać nas na więcej. NIe zabrakło wspólnych śpiewów z naszymi braćmi z Węgier. Kibice przyjezdzni pojawili się w II połowie autokarem, busem i autami. Zaznaczyli parokrotnie obecność, powiesili flagi i rzucali achtungami.
Na boisku w fatalnych warunkach okazujemy się lepsi wygrywając 1:0. Piłkarzom dziękujemy za walkę i udajemy się znaszymi braćmi z Węgier na dalszą integrację.
Dziękujemy za wizytę! Lengyel & Magyar

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 16.10.2017 10:12

Kolejny weekend na szlaku:
Kilkanaście osób obecne w Tarnobrzegu na meczu SIARKA - GKS Jastrzębie oraz 5 osób wspiera KSZO w Świdniku.

WISŁA SANDOMIERZ - Motor Lublin
Hit Rundy za nami!

15 października do Sandomierza zawitała najmocniejsza ekipa pod względem kibicowskim w lidze, stąd też postanowiliśmy się na to spotkanie mobilizować nieco mocniej.
Oczekiwanych rezultatów jednak to nie przyniosło i na Sektorze G w szczytowych momentach dopingowało nas 130 plus oczywiście skromne delegacje naszych przyjaciół GKS (5), Siarka (ok.15), KSZO (8), którzy typowo już pozajmowali miejsca przy boku sektorach.
Od początku meczu ruszamy z głośnym dopingiem, który towarzyszył nam przez stałe spotkanie. Były momenty lepsze i słabsze a na pewno korzystniej doping wypadłby za sprawą nagłośnienia, którego tym razem na sektorze brakło. Mimo wszystko doping stał na przyzwoitym poziomie.
Na sektorze pojawiły się 4 flagi - KSIĘSTWO SANDOMIERSKIE, OBROŃCY SIEDMIU WZGÓRZ, TRZEŚŃ oraz JOKER jak i również transparent dla naszych braci przebywających na dłuższych/krótszych wyrokach w zakładach karnych - CYPISEK, DRAGAN, CEPUN, ŻABA TRZYMAJCIE SIĘ!
Na sektorze pojawiały się również dobrze znane i dość często używane machajki.
Mecz niestety po wyrównanej walce przegrywamy, po meczu przychodzą piłkarze pod sektor i dziękujemy im za zaangażowanie. Niestety dwóch gwiazdorów postanowiło pójść sobie do szatni zamiast podejść pod sektor podziękować za doping w kolejnym już meczu.
Goście na Koseły pojawili się kilkanaście minut przed meczem w ok. 250 osobowej grupie samochodami. Mimo przyznanych 200 biletów Zarząd postanowił wszystkich wpuścić na stadion. Ze względu na protest nie prowadzili dopingu, tylko raz zaznaczyli obecność, wieszając jeden transparent.

Ogółem szkoda, że dopiero w takich czasach mamy do czynienia z takimi ekipami jak Motor, Stal czy Resovia, a nie przed 2-3 laty gdzie mieliśmy nieco wyższą formę kibicowską. Ciągła emigracja z nierozwijającego się miasta bez perspektyw oraz brak zainteresowania tematem kibicowskim wśród młodzieży niestety tak odbija się na naszych liczbach. Jendak nie ma co się użalać i na miarę swoich możliwości nie zważając na przeciwności losu dalej trzeba robić swoje i kontynuować to co było zaczęte przez starsze pokolenia!
AVE WISŁA j**ać tych co odbili!

Kibicowskie Podkarpacie SSW1938 04.10.2017 20:40

Jak tam Padew Narodowa,Skopanie i Baranów? Mielec czy Siarka ?

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) Mojżesz 26.09.2017 06:03

Nie będzie 2 koalicji tylko 1. Do klubów które są wyżej wymienione dodać można jeszcze najmniej kilkanaście np. Sandecja, Czarni Jasło, Stal Mielec, Korona Kielce, Góral Żywiec, Tarnovia Tarnów, Górnik Konin, Broń Radom, Polonia Warszawa itp itd

Są jeszcze ekipy nie do końca określone obozowo ale z racji polityki może być im najbliżej do obozu łódzko-poznańskiego. Mowa o żabolach i Gieksie jak również innych ekipach jak np. Wisłoka Dębica, Siarka Tarnobrzeg, Wisła Sandomierz czy GKS Bełchatów lub JKS Jarosław.

Kibicowskie Podkarpacie nightmare88! 25.09.2017 14:36

Na pewno sie pojawi i jako gospodarz dostanie główną trybune na ten mecz-oczywiście za odpowiednim wstawiennictwem miejscowych fanów-ale pewnie Siarka w geście kibicowskim honorowo odda na ten jeden mecz główną trybune-w końcu to oni na tym meczu bedą gośćmi

Kibicowskie Świętokrzyskie Wislasandomierz 10.09.2017 11:45

01.09.2017
Dania - POLSKA
Obecne 3 osoby

02.09.2017
SIARKA - ROW Rybnik
Obecnych 10 Wiślaków

03.09.2017
WISŁA - Orleta Radzyn Podlaski
Na meczu z Orletami Radzyń Podlaski wystawiamy ok.70 os mlyn w tym 5 Siarkowcow. Wieszamy 4 flagi.

09.09.2017
Avia Swidnik - WISŁA SANDOMIERZ

W 46 osób zaliczamy dzisiejszy wyjazd do Świdnika na mecz z Avia. Dojeżdżamy na 2 połowę i prowadzimy doping. Wiszą 2 flagi. Podróż z eskorta. Mecz to dramaturgia prowadząc 2:1 Avia obejmuje prowadzenie na 4:2, ostatecznie mecz kończy sie remisem 4:4. Podziękowania dla wspierających nas tego dnia Siarkowcow (11os) i KSZO (7os).


09.09.2017
SIARKA - Gwardia Koszalin
obecna 1 osoba