Arnatutović podczas meczu z Macedonią Północną

Marko Arnautović zawieszony za obelgi na EURO 2020

Fot. DANIEL MIHAILESCU/AFP/East News
Piro Shop
2021-06-17

Napastnik reprezentacji Austrii Marko Arnautović został zawieszony przez UEFA na jeden mecz turnieju EURO 2020. Powodem takiej decyzji było zachowanie piłkarza wobec rywali podczas meczu jego drużyny z kadrą Macedonii Północnej.

UEFA zawiesza Arnautovicia na mecz z Holandią

W 89' minucie meczu pomiędzy Austrią i Macedonią Północną w ramach EURO 2020 Marko Arnautović strzelił gola na 3:1. Tuż po zdobyciu bramki znany z wybuchowego charakteru Austriak zaczął słownie obrażać rywali z Macedonii. Powtórki oraz relacje zawodników potwierdzają, że Arnautović nie przebierał w słowach. Z tego powodu UEFA postanowiła zawiesić piłkarza na jeden mecz podczas turnieju. Oznacza to, że Arnautović na pewno nie pojawi się na boisku podczas grupowego starcia z Holandią.

Sam Arnautović po tych wydarzeniach przyznał się do winy i przeprosił za swoje nieżyczliwe i nieuprzejme zachowanie, o czym poinformowała austriacka federacja. - Publicznie przyznałem się do wykroczenia podczas celebracji bramki i to jeszcze przed wszczęciem postępowania. Przeprosiłem za to. Z obu stron padły godne ubolewania słowa, ale prowokacje nie usprawiedliwiają mojego zachowania. - powiedział Arnautović. Ludzie związani z austriacką reprezentacją dodają, że po meczu konflikt został od razu zażegnany, więc po niedzielnym spotkaniu między Austriakami i Macedończykami nie pozostały żadne niedomówienia.