Eriksen wraca do zdrowia

Christian Eriksen wraca do zdrowia

Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News
Piro Shop
2021-06-17

Christian Eriksen, jeden z reprezentantów Danii, wraca do zdrowia po tragicznych wydarzeniach z meczu przeciwko Finlandii, podczas którego na chwilę przestało bić serce piłkarza. Duńczyk pozdrowił w mediach społecznościowych wszystkich fanów. Lekarz duńskiej kadry potwierdził ponadto pojawiające się informacje na temat planu leczenia i diagnozowania piłkarza.

Christian Eriksen z rozrusznikiem serca

Kibice w całej Europie oraz zawodnicy grający na EURO 2020 cały czas okazują wsparcie Christianowi Eriksenowi, który nadal przebywa w szpitalu po tragicznych wydarzeniach z meczu pomiędzy reprezentacją Danii i Finlandii. reprezentant duńskiej kadry podziękował w mediach społecznościowych za okazane wsparcie. - Witajcie wszyscy, wielkie dzięki za słodkie i niesamowite pozdrowienia, i wiadomości z całego świata. Wiele to znaczy dla mnie i mojej rodziny. Nic mi nie jest, biorąc pod uwagę okoliczności. Muszę jeszcze przejść kilka badań w szpitalu, ale czuję się dobrze. Teraz będę kibicować chłopakom z drużyny Danii w kolejnych meczach. Grajcie dla całej Danii - napisał Eriksen w swoim poście na Instagramie.

Ponadto, jak donoszą media, lekarz reprezentacji Danii potwierdził, że Eriksenowi zostanie wszczepiony rozrusznik serca. Kardiowerter-defibrylator jest w jego sytuacji niezbędny, ponieważ po przeżytym zawale nadal występują nieprawidłowości w zakresie pracy serca. Lekarz podkreślił, że rozwiązanie było konsultowane z najlepszymi fachowcami w dziedzinie kardiologii i zastosowanie go jest nieodzowne, aby Eriksen mógł czuć się bezpiecznie. Na ten moment nie wiadomo, czy w takich okolicznościach powrót do gry piłkarza będzie możliwy.

Warto wspomnieć, że przed rozpoczęciem czwartkowego spotkania między Danią a Belgią czeka nas piękna chwila. Organizatorzy zaplanowali minutę nieprzerwanego aplauzu dla Eriksena w 10. minucie meczu (numer na koszulce Eriksena to właśnie 10). Cały stadion okaże radość z faktu, że piłkarz wraca do zdrowia.