Bramka Thomasa Meuniera w meczu Belgii z Rosją

Belgia bez problemu pokonała Rosję

2021-06-13

Rosja jako jeden z gospodarzy EURO 2020 liczy na dobry występ w turnieju, lecz po pierwszym meczu reprezentacja pod wodzą Stanisława Czerczesowa nie może być zadowolona. Kadra Belgii bez żadnych problemów wygrała bowiem bezpośrednie spotkanie obu drużyn 3:0, potwierdzając mistrzowskie aspiracje.

Bezproblemowe zwycięstwo Belgii nad Rosją

Trudno o lepsze potwierdzenie mistrzowskich aspiracji ze strony doświadczonej kadry Belgów, którzy w sobotę pokonali Rosjan 3:0. Goście od samego początku narzucili gospodarzom turnieju własny styl gry pomimo faktu, że Rosjanie wyszli na boisko w odważnym, nieco bardziej ofensywnym ustawieniu w porównaniu do poprzednich spotkań.

Pierwsza bramka padał w 10. minucie, kiedy Romelo Lukaku wykorzystał błąd formacji defensywnej rywali. Zawodnik włoskiego Interu Mediolan nie zwykł marnować takich sytuacji. Dość szybko strzelony gol dał spokój przyjezdnym, którzy z minuty na minutę coraz pewniej czuli się na murawie. Rosjanom nie można było odmówić chęci, lecz pod względem umiejętności czysto piłkarskich i zgrania wyraźnie ustępowali oni swoim przeciwnikom. Kolejne bramki dla Belgów wydawały się tylko kwestią czasu, co potwierdziło się w 34. minucie. Wtedy prowadzenie drużyny gości podwyższył Thomas Muenier.

Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 na korzyść reprezentacji Belgii, natomiast w druga połowa to kontynuacja przewagi Belgów w niemal każdym aspekcie sztuki piłkarskiej. Rosjanie nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, przez co byli nawet zmuszeni wysłuchiwać gwizdów ze strony własnych kibiców zgromadzonych na Gazprome Arenie w Sankt Petersburgu. Mimo starań gospodarze w dalszym ciągu nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki, a Belgowie cały czas mieli wszystko pod kontrolą. W 88. minucie wynik spotkania na 3:0 dla belgów ustalił nie kto inny a Romelu Lukaku, który zgodnie z przewidywaniami ekspertów staje się jednym z kandydatów do zdobycia korony króla strzelców. Cała kadra potwierdza z kolei swoje mistrzowskie aspiracje.

Belgia - Rosja 3:0 (2:0)

1:0 Romelu Lukaku 10'

2:0 Thomas Meunier 34'

3:0 Romelu Lukaku 88'