eriksen dania finlandia

Akcja reanimacyjna w meczu Dania-Finlandia

2021-06-12

Serce Christiana Eriksena przestało bić w trakcie spotkania fazy grupowej Euro pomiędzy Danią i Finlandią. Po blisko 10 minutach reanimacji zawodnik na noszach został zniesiony z murawy, jednak nie wiadomo, jaki jest jego stan. News będzie na bieżąco aktualizowany, jeśli pojawią się nowe informacje.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce w samej końcówce pierwszej połowy spotkania pomiędzy Danią i Finlandią. W pozornie niegroźnej sytuacji lider reprezentacji gospodarzy otrzymał podanie i bez kontaktu z rywalem upadł na murawę. Sędzia bardzo szybko przerwał grę i wezwał lekarzy.

Jako pierwsi na pomoc ruszyli jego koledzy z zespołu, którzy położyli go w bezpiecznej pozycji. Chwilę później na miejsce dotarły służby medyczne, które przystąpiły do reanimacji, która trwała przez około 10 minut.

Zawodnicy zeszli z boiska, mecz póki co nie będzie kontynuowany. Na chwilę obecną nie ma dokładnych informacji na temat tego, co stało się z Christianem Eriksenem.

AKTUALIZACJA:

19:09 - Według nieoficjalnych informacji, pochodzących od kibiców znajdujących się na stadionie, funkcje życiowe zostały przywrócone jeszcze na murawie. Informację tą przekazała jako pierwsza duńska telewizja DR1.

19:16 - W mediach pojawiły się zdjęcia Cristiana Eriksena, który przytomny leżał z podniesioną głową jeszcze na murawie stadionu.

19:21 - oficjalna informacja z telewizji DR1 - Christian Eriksen żyje. Funkcje życiowe zostały przywrócone. Zawodnik przeszedł atak serca.

19:33 - oficjalna informacja UEFA - Zawodnik jest już w szpitalu na szczegółowych badaniach, jego stan jest stabilny.

20:15 - oficjalna informacja - mecz zostanie wznowiony o godzinie 20:30