smuda wieczysta

Smuda nowym szkoleniowcem Wieczystej Kraków!

Fot. East News
Piro Shop
2021-06-03

Franciszek Smuda po raz kolejny wraca na ławkę trenerską, jednak tym razem na zdecydowanie niższy poziom. Były szkoleniowiec naszej reprezentacji obejmie stanowisko trenera Wieczystej Kraków, która kolejny sezon rozpocznie w IV lidze.

Dotychczasowym szkoleniowcem Wieczystej Kraków był Przemysław Cecherz. Jeszcze kilka dni temu w wywiadach chętnie rozmawiał o swojej przyszłości i nic nie wskazywało na to, że może on niebawem opuścić klub. Jednym z jego planów był kolejny awans ligowy. Tego jednak nie osiągnie, ponieważ zaledwie 2 dni po publikacji wywiadu rozstał się on z drużyną z Krakowa. Jego bilans jako trenera to 32 zwycięstwa, 0 remisów i 0 porażek. 

Wieczysta nie musiała długo szukać nowego szkoleniowca. W czwartek ogłoszony nim został Franciszek Smuda, dla którego będzie to powrót na ławkę trenerską po dwuletniej przerwie. Wcześniej bohater hasła "Franek Smuda czyni cuda" prowadził ekipę Górnika Łęczna na poziomie eWinner II ligi. Z klubem rozstał się po 9 spotkaniach z bilansem 3 zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek. Celem stawianym przed byłym selekcjonerem naszej kadry będzie awans do III ligi. 

Cel ten nie jest rzeczą nieosiągalną, ze względu na wzmocnienia, jakich co sezon dokonuje klub z Krakowa. W jego szeregach znajdują się już między innymi Radosław Majewski i Sławomir Peszko, a w ostatnich tygodniach w mediach pojawiły się informacje o potencjalnym zainteresowaniu usługami Lukasa Podolskiego. Niemcowi kończy się kontrakt z tureckim Antalyasporem, a prezes Wieczystej Kraków miał być przekonany, że klubowi uda się sprostać finansowym oczekiwaniom zawodnika.

Fot.:MICHAL KLAG/REPORTER