piatek hertha utrzymanie

Utrzymanie Herthy zależne od Piątka

Fot. East News
Piro Shop
2021-05-11

Słaba forma, zagrożenie spadkiem na zaplecze Bundesligi oraz duża liczba kontuzji — w takiej sytuacji znajduje się obecnie Hertha BSC. To, czy drużyna z Berlina utrzyma się w lidze będzie w dużej mierze zależne od dyspozycji Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek przychodząc do Herthy z pewnością miał nadzieje na wielkie sukcesy. Trafił do niej z Milanu, za 24 miliony euro. Piątka skusił projekt budowania klubu, w oparciu o bardzo duże finanse, którego celem będzie gra w europejskich pucharach. Bardzo szybko sytuacja Herthy się zmieniła i klub nie mógł już myśleć nawet o Lidze Europy, co pierwotnie było zakładane. Ze względu na wiele nietrafionych ruchów transferowych, roszady na stanowisku szkoleniowca, a także słabą formę całej drużyny, ekipa ze stolicy Niemiec znajduje się tuż nad strefą spadkową i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek drży o utrzymanie. 

Drużyna prowadzona obecnie przez Pala Dardaia w 31 kolejkach Bundesligi zgromadziła 31 oczek. Tyle samo co mające o jeden mecz więcej i znajdujące się niżej Werder Berma i Arminia Bielefeld. Dwa punkty mniej ma będące w strefie spadkowej FC Koeln, natomiast jedyną ekipą pewną spadku jest ostatnie w tabeli Schalke. To właśnie z tą drużyną Hertha zmierzy się w środę. Ewentualna wygrana może dać aż 5 punktów przewagi nad strefą spadkową oraz 3 nad zespołem, który na chwilę obecną będzie musiał rozegrać baraż o utrzymanie. Poza meczem z Schalke Herthę czekają także pojedynki z Koeln oraz Hoffenheim.

Kluczowy dla ekipy z Berlina będzie Krzysztof Piątek. Ze względu na kontuzje pozostałych podstawowych piłkarzy ofensywnych, to przede wszystkim Polak będzie musiał wykazać się zabójczą celnością pod bramkami rywali i zdobywać gole na wagę utrzymania. Przez praktycznie cały sezon za najskuteczniejszych piłkarzy z linii ataku zaliczało się Jhona Cordobę, Matheusa Cunhę oraz Dodi Lukebakio. Cała trójka jest jednak kontuzjowana, dlatego w ostatnich kolejkach Piątek dogonił ich w rankingu strzelców (siedmioma golami zrównał się z Kolumbijczykiem i Brazylijczykiem). Jeśli pistolety napastnika naszej reprezentacji zatną się w najbliższych kolejkach, Hertha może mieć duży problem z utrzymaniem się w Bundeslidze.

Fot.:POOL Reuters/Associated Press/East News