nicola zalewski reprezentacja

Nicola Zalewski wybrał reprezentację

Fot. East News
Piro Shop
2021-05-11

Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski Nicola Zalewski wybrał reprezentację Polski jako drużynę narodową, której barw chce bronić w swojej seniorskiej karierze. Zawodnik mógł także zdecydować się na reprezentację Włoch, ponieważ ma podwójne obywatelstwo.

Jeszcze tydzień temu Nicola Zalewski nie był w ogóle znany szerszej publiczności. Tylko prawdziwi znawcy i miłośnicy ligi włoskiej mogli słyszeć o młodym Polaku. Zalewski na co dzień występuje w młodzieżowej drużynie AS Roma, która swoje mecze rozgrywa w Primaverze 1. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 17 z 22 możliwych meczów, zdobywając 7 bramek i notując 5 asyst. Dobre wyniki zaowocowały włączeniem zawodnika do kadry meczowej na rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Europy pomiędzy zespołami AS Romy oraz Manchesteru United. Niewątpliwie Polakowi „pomogła” także plaga kontuzji panująca w zespole. W drugiej połowie meczu Zalewski wszedł na boisko i walnie przyczynił się do pokonania zespołu z Anglii. W jednej z akcji piłka po jego strzale odbiła się od Alexa Tellesa i wpadła do bramki gości. Gol początkowo została zapisana na konto Zalewskiego, ale ostatecznie UEFA zweryfikowała go jako trafienie samobójcze. Nie zmienia to jednak faktu, że w swoim pierwszym meczu w europejskich pucharach zaprezentował się bardzo dobrze. W niedzielę Zalewski zadebiutował także w meczu ligowym rozgrywanym z Crotone i od razu zapisał na swoim koncie asystę. 

Zalewski ma podwójne obywatelstwo, ponieważ rodzice są Polakami, ale on sam urodził się i wychował we Włoszech. W swojej karierze grał już w juniorskich reprezentacjach Polski, jednak po ostatnich meczach zaczęto się szerzej zastanawiać, jaką seniorską reprezentację wybierze. W rozmowie z „Grand Hotel Calciomercato” Zalewski rozwiał wszelkie wątpliwości, dla której reprezentacji zamierza grać i wybrał reprezentowanie Biało-Czerwonych.

Fot.:Insidefoto/Sipa USA/East News