lewandowski rekord polski

Lewandowski z kolejnym rekordem

Fot. East News
Piro Shop
2021-05-09

Robert Lewandowski w sobotnie popołudnie strzelił trzy bramki w spotkaniu z Borussią Monchengladbach. Dzięki temu pobił polski rekord strzelonych bramek w jednym sezonie ligowym. Do tej pory najlepsze osiągnięcie należało do Henryka Reymana, który w 1927 roku grając w barwach Wisły Kraków, strzelił 37. bramek.

Robert Lewandowski przez cały sezon 2020/2021 prezentuje fenomenalną formę, co widać po jego indywidualnych statystykach. Do tej pory wystąpił w 27 meczach ligowych i strzelił 39 bramek. Jest więc na prostej drodze do pobicia rekordu Bundesligi, należącego do Gerharda „Gerda” Müllera, który w sezonie 1971/1972 zdobył 40 goli. Warto pamiętać o tym, że Polak opuścił cztery kolejki z powodu kontuzji, jakiej doznał w meczu reprezentacji Polski z Andorą. W tamtym momencie wydawało się, że pobicie rekordu Müllera jest już nierealne. Lewandowski po powrocie na boisko imponuje jednak formą, ponieważ w dwóch kolejnych meczach czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw tydzień temu strzelił bramkę FSV Mainz, a wczoraj hat-trick Borussi Monchengladbach.

Dzięki tym trafieniom Polakowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania niebotycznego rekordu legendarnego Niemca. Przy okazji Lewandowski kolejny raz zapisał się w annałach polskich rekordów. Chodzi o największą ilość strzelonych bramek przez Polaka w pojedynczym sezonie ligowym. Do tej pory rekord należał do zawodnika Wisły Kraków, Henryka Reymana, który w 1927 roku wpisywał się na listy strzelców 37-krotnie. Od wczoraj rekord ten należy do Roberta Lewandowskiego. Osiągnięcie udało się poprawić po prawie wieku, a dokładnie po 94 latach.

Fot.:Pool AP/Associated Press/East News