helik nagroda

Indywidualny sukces Helika

Fot. east news
Piro Shop
2021-05-08

Michał Helik został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Barnsley FC w sezonie 2020/2021. Dla 25-letniego Polaka to pierwszy sezon w zespole z Championship. W głosowaniu wyprzedził o 200 głosów kapitana Alexa Mowatta.

Michał Helik do zespołu Barnsley FC z zaplecza Premier League trafił w 2020 roku z Cracovii. Grający na pozycji środkowego obrońcy Polak bardzo szybko zaimponował kibicom, o czym świadczy otrzymane wyróżnienie. W obecnych rozgrywkach zagrał w czterdziestu trzech z czterdziestu sześciu spotkań ligowych, zdobywając w tym czasie pięć bramek i notując dwie asysty. Dodatkowo zaliczył występ w czterech meczach krajowego pucharu i również w nich raz wpisał się na listę strzelców. Swoimi występami bardzo mocno przyczynił się do tego, że zespół Barnsley FC awansował do baraży o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. The Tykes w play-offach zagrają przeciwko Swansea, a w przypadku pokonania walijskiej ekipy, zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Brentfordu z Bournemouth.

Po ogłoszeniu wyników Michał Helik podziękował za głosy wszystkich fanów, a także wsparcie innych zawodników oraz personelu. Przyznał również, że był to wyjątkowy rok nie tylko dla niego, ale także dla całej ekipy.

Dobre występy w klubie zaowocowały dostrzeżeniem przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę i powołaniem na mecze rozpoczynające eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze. Piłkarz zagrał odpowiednio 57 minut z Węgrami oraz 53 minuty z Anglią. Biorąc pod uwagę wiek Kamila Glika, Michał Helik może na stałe stać się podporą reprezentacji Polski na pozycji stopera na kolejne lata.

Fot.:PETER KOHALMI/AFP/East News