sousa euro konferencja

Zmiana miejsc rozegrania meczów Polaków na Euro

Fot. East News
Piro Shop
2021-04-22

Już nie Dublin oraz Bilbao będą miejscami rozegrania grupowych pojedynków Polaków w ramach nadchodzących Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zagrają zamiast tego w Sankt Petersburgu oraz w Sevilli. Zmianie uległa także baza noclegowa.

Już od kilku miesięcy wiadomo było, że miasta, w których Polacy pierwotni mieli rozegrać spotkania fazy grupowej, mogą finalnie nie być areną mistrzostw. Jeden z meczów (z Hiszpanią) odbyć się miał w Bilbao. Ze względu na wysokie wskaźniki zarażeń na Covid w tym mieście, UEFA uznała, że przeniesie Euro z kraju Basków do Sevilli. To właśnie tam 19 czerwca Polacy zmierzą się z Hiszpanią. 

Dwa kolejne mecze miały zostać rozegrane w Dublinie, jednak i tam nie pojawią się Polacy. Przez wiele tygodni stolica Irlandii również borykała się z dużymi przyrostami liczby zakażeń, a krajowe władze nie mogły obiecać UEFA, że możliwe będzie wpuszczenie na Aviva Stadium nawet 25% kibiców. Z drugiej strony Dublin oraz Irlandczycy niespecjalnie chcieli Euro organizować — ich entuzjazm opadł po odpadnięciu z turnieju ich reprezentacji. UEFA podjęła więc decyzję o przeniesieniu planowanych na 14 i 23 czerwca meczów Polaków do innego miasta. Przez długi czas mówiło się o Anglii, jednak ostateczny wybór padł na rosyjski Sankt Petersburg.

Nasza kadra miała już zaplanowaną bazę noclegową w Dublinie, ale z oczywistych przyczyn również to wymagało zmiany. Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to nasza kadra najprawdopodobniej na czas Mistrzostw Europy zamieszka w Polsce.

Fot.: Beata Zawadzka/East News