Jak skutecznie obstawiać mecze w internecie?

Piro Shop
2021-03-07

Czym jest obstawianie meczy? To nic innego jak typowanie wyników spotkań sportowych. Dzięki rozwojowi technologii możemy obstawiać wynik końcowy rozgrywek jak i wszystkie inne wydarzenia im towarzyszące nie tylko w stacjonarnych punktach bukmacherskich, ale również online. Jak typować wyniki aby nie stracić salda na naszym koncie bukmacherskim? Gdyby istniała wyłącznie jedna prosta zasada panująca we wszystkich zakładach bukmacherskich obstawianie wyników nie miałoby sensu, dlatego przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z zasadami panującymi w konkretnych zakładach. Każdy sport ma swoje reguły i zasady gry, a najważniejszym dla nas zadaniem przy typowaniu wyników będzie zmniejszenie ryzyka przegranej do minimum. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek! 

  1. Jak znaleźć odpowiedniego bukmachera?
  2. Jak zacząć obstawiać mecze?
  3. Podstawowe typy zakładów

1. Jak znaleźć odpowiedniego bukmachera?

Zdecydowałeś się obstawiać online? Świetnie! Zatem przystępując do znalezienia dla siebie odpowiedniego bukmachera koniecznie upewnij się, że jest certyfikowany i działa w pełni legalnie – to ważne, ponieważ w internecie czyha wielu oszustów wyłudzających nasze dane osobowe. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się  z ofertami i promocjami konkretnych zakładów bukmacherskich. Wielu z nich oferuje nam darmowe doładowania, atrakcyjne kursy czy kody promocyjne takie jak np. kod promocyjny betfan. Betfan daje nam możliwość skorzystania z dwóch bonusów już na start naszej przygody z obstawianiem wyników wydarzeń sportowych. Jeśli zdecydowaliśmy się na konkretny już zakład bukmacherski to jako nowicjuszom zaleca się zapoznanie z sekcją przeznaczoną dla nowych graczy, w której znajdziemy samouczki pozwalające nam poznać działanie serwisu krok po kroku.

2. Jak zacząć obstawiać mecze?

Po pierwsze  - nie dajmy się ponieść emocjom. Pamiętajmy, że dopiero co zaczynamy naszą przygodę z obstawianiem meczy w internecie, a szybka utrata całego posiadanego przez nas depozytu może nas zniechęcić do dalszej gry. Dobrze jest więc zacząć od niewielkich zakładów i stopniowo, gdy nabierzemy doświadczenia i uznamy, że w pełni zrozumieliśmy zasady panujące u danego bukmachera może zacząć myśleć o stopniowym zwiększaniu kwot. Oprócz poznania jak działa obstawianie należy zwrócić uwagę na to jakie elementy mają znaczenie przy wyniku meczu. Dobrze jest więc zrobić podstawową analizę, w której skład wchodzi np. etap danych rozgrywek, wyniki z ostatnich kilku meczy, składy drużyn wystawiane przez trenera na konkretne spotkania czy kontuzje i liczba żółtych i czerwonych kartek. Dzięki roztropnemu działaniu mamy większe szanse na zminimalizowanie ryzyka i większą wygraną. 

3. Podstawowe typy zakładów

Do najpopularniejszych zalicza się trzy typy obstawiania zakładów: Over/Under, Point Spread oraz Moneyline Bet. To, który z nich będzie dla nas najbardziej korzystny zależy wyłącznie od nas i zdobytego już doświadczenia.

Over/Under zaliczany jest do najprostszego w zrozumieniu typu obstawiania zakładów. To nic prostszego jak obstawienie końcowej liczny punktów zdobytej przez obie rozgrywające mecz drużyny. Liczy się to czy wynik jest powyżej (over) czy poniżej (under) danej liczby.

Point Spread uznawany jest jako najpopularniejsza metoda obstawiania, a jego idea polega na wyrównaniu szans obu drużyn do 50/50 czyli dodając dodatkowe punkty konkretnej drużynie w zależności od jej przewagi, którą posiada przed rozpoczęciem meczu.

Moneyline Bet to najprostszy rodzaj typowania zakładów, szczególnie często spotykany w rozgrywkach piłki nożnej, koszykówki, hokeju na lodzie, baseballu i wielu innych. Ten typ zakładu garantuje nam, że wypłata jaką otrzymamy zawsze będzie taka sama, niezależnie od wyniku obstawianego spotkania.