kurzawa pogon

Rafał Kurzawa wraca do Ekstraklasy!

Fot. East News
Piro Shop
2021-02-16

W ostatnich dniach dużo mówiło się w Szczecinie o ściągnięciu do Pogoni Kamila Grosickiego. Wybór padł jednak na innego reprezentanta naszego kraju — do ekipy Portowców trafił Rafał Kurzawa.

Rafał Kurzawa zawodnikiem Pogoni

Pomocnik z Wieruszowa w ostatnich miesiącach pozostawał bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z francuskim Amiens. To właśnie tam trafił z Górnika Zabrze w 2018 roku jako jeden z najlepszych zawodników Ekstraklasy. Skrzydłowy wybrał klub, w którym miał duże szanse na grę, a również Francuzi z pewnością liczyli na jego dobre występy, ponieważ wydali na Polaka ponad 800 tysięcy euro. W sezonie 2018/2019 zadebiutował w Ligue 1, ale w swoich pierwszych jedenastu występach strzelił tylko jednego gola i nie zaliczył żadnej asysty. Klub nie był z niego zadowolony, dlatego zdecydował się wypożyczyć Kurzawę do Danii, gdzie w barwach FC Midtjylland zaliczył kilka bardzo dobrych występów, jednak ogólnie tego okresu kariery nie mógł zaliczyć do udanych (9 spotkań, 1 gol i 2 asysty). Polak po powrocie do macierzystego zespołu wciąż nie mógł liczyć na regularną grę i został po raz kolejny wypożyczony — znów obrał kierunek duński, jednak tym razem reprezentował barwy Esbjergu i szło mu w nim o wiele również bardzo przeciętnie — w 13 występach zaliczył 2 gole i 4 asysty. Kurzawa po raz kolejny wrócił do Francji, jednak tam nie chciano kontynuować z nim współpracy. Obie strony zgodziły się na rozwiązanie umowy w październiku 2020 roku.

Od tego czasu Polak pozostawał bez klubu, a w ostatnich dniach pojawiły się informacje o bardzo dużym zainteresowaniu ze strony Górnika Zabrze. Media donosiły o tym, że obie strony są bardzo blisko porozumienia, a Kurzawa widziany był w siedzibie klubu. Negocjacje przedłużały się jednak ze względu na rozbieżności w kwestiach finansowych. Gdy kibice Górnika zaczynali się cieszyć z faktu, że powrót skrzydłowego do ekipy jest coraz bliższy, ten skorzystał z lepszej oferty ze Szczecina i podpisał kontrakt z Pogonią.

Według wstępnych informacji Kurzawa podpisał wieloletni kontrakt i zarabiać będzie o wiele więcej, niż mógł dostać w Zabrzu.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER