lukaku lazio karny

Serie A: Pokaz siły Lukaku, Inter liderem

2021-02-15

Niedzielny hit Serie A pomiędzy zespołami Interu i Lazio nie rozczarował i zakończył się zwycięstwem Interu 3:1. Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie ze sporą ilością sytuacji podbramkowych dla obu stron. Najlepszym zawodnikiem na boisku był Romelu Lukaku, który zakończył mecz z dwoma bramkami i asystą.

Mecz Inter – Lazio był bardzo istotny dla wyglądu tabeli. Lazio wygrywając, przybliżyłoby się do czołówki tabeli, natomiast Inter zwyciężając, zostałby liderem w walce o Scudetto. Zespół z Rzymu przystępował do tego meczu, mając na koncie sześć kolejnych triumfów w meczach ligowych. Początek spotkania był bardzo dynamiczny w wykonaniu obu zespołów jednak bez groźnych sytuacji. Pierwsze 10 minut to posiadanie piłki głównie przez zespół Lazio jednak pierwszy i od razu groźny strzał oddał zawodnik Interu Lautaro Martinez. W 19. minucie po świetnym podaniu od Romelu Lukaku w pole karne dynamicznie wbiegł Martinez, został jednak zatrzymany faulem przez Wesleya Hoedta. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny, a takiej decyzji przychylił się także VAR. Do piłki podszedł Lukaku i pewnym strzałem pokonał Pepę Reinę. Kolejne minuty to szybkie ataki z obu stron jednak bez finalizacji w postaci uderzeń na bramkę. W 32. minucie w dobrej sytuacji strzał na bramkę oddaje Christian Eriksen, jednak nie stwarza nim żadnego problemu Reinie. Ze względu na styl obu zespołów, czyli atak pozycyjny, był to pierwszy strzał z dystansu w tym meczu. W 38. minucie mieliśmy pierwszy groźny strzał ze strony Lazio - Ciro Immobile dostrzegł wyrwę w bloku obronnym Interu i oddał precyzyjne uderzenie w okolice słupka, jednak na posterunku stanął Samir Handanovic. Najaktywniejszy przed przerwą Lukaku w 43. minucie miał jeszcze jedną okazję na zdobycie gola, jednak z obrębu pola karnego strzelił prosto w bramkarza prosto w bramkarza. Golkiper nie miał jednak szans w ostatniej akcji pierwszej połowy - Belg został uruchomiony prostopadłym podaniem i pewnie pokonał Reinę. Choć sędzia w pierwszym momencie nie uznał gola, to jego decyzję zmienili arbitrzy VAR. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:0 dla Interu.

Początek drugiej połowy to przejęcie inicjatywy przez zespół Lazio, oddający pola Inter nastawiał się natomiast na kontry. Jedna z nich w 58. minucie powinna zakończyć się bramką, jednak Achraf Hakimi został w ostatniej chwili zablokowany przez Marco Parolo. W 59. minucie Lazio stanęło przed szansą na bramkę, kiedy przed polem karnym został sfaulowany jeden z zawodników. Do rzutu wolnego podszedł Sergej Milinkovic-Savic, a jego strzał odbił się od Gonzalo Escalate i wpadł do siatki. Dzięki temu Lazio zdobyło bramkę kontaktową i wróciło do gry. Nadzieje Rzymian nie trwały jednak długo - w 64. minucie po rajdzie ze swojej połowy Lukaku podaje do Martineza i Inter ponownie wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne minuty to bezskuteczne ataki Lazio i zdecydowanie groźniejsze kontry Interu, chociażby ta z 72. minuty, kiedy groźny strzał Lukaku zostaje obroniony przez Reinę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy z 50 punktami zostają liderem Serie A. Spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie, a obie drużyny wypracowały dużo sytuacji podbramkowych.