góralski kontuzja

Kolejny kadrowicz nie jedzie na Euro!

Fot. East News
Piro Shop
2021-02-11

Choć Paulo Sousa dopiero przygląda się zawodnikom, którzy potencjalnie mieli pojechać na Euro, to ze swojej listy może skreślić już dwóch zawodników. Po kontuzji Krystiana Bielika w ostatnim meczu sparingowym urazu doznał też Jacek Góralski.

Zerwane więzadło krzyżowe przednie - tak brzmi diagnoza w sprawie zdrowia środkowego pomocnika reprezentacji Polski. Góralski urazu doznał w trakcie sparingowego spotkania pomiędzy jego Kairatem Ałmaty i Dynamem Brześć. Drużyna z Kazachstanu przegrała mecz 0:2, jednak utrata podstawowego zawodnika będzie o wiele bardziej dotkliwa w kontekście walki o utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli krajowej ligi.

Długa przerwa od gry zawodnika pochodzącego z Bydgoszczy jest także problemem dla reprezentacji Polski. Do tej pory zagrał on w niej 17 razy i zanotował jedno trafienie. Jego dobra dyspozycja i zaangażowanie prezentowane w każdym meczu kadry sprawiło, że dla wielu był on pewniakiem do pojechania na Euro. Wątpliwości mogły się pojawić po zmianie selekcjonera, jednak teraz wiadomo, że Góralski z pewnością opuści turniej. Zawodnika czekają operacja oraz długi okres rehabilitacji. Pierwsze raporty medyczne mówią o tym, że do gry będzie gotowy dopiero jesienią.

Sousa może więc z listy obserwowanych piłkarzy skreślić dwa nazwiska, bowiem kilka dni temu również z powodu zerwania więzadła szanse na grę stracił Krystian Bielik. Problem jest tym większy, że obaj zawodnicy osłabili środek pola kadry. Wśród graczy z aspiracjami do gry w reprezentacji w centralnej części boiska pozostali więc Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Mateusz Klich i Jakub Moder lub ewentualnie nowe odkrycia Paulo Sousy.

Fot.:Polska Press/East News