Kami Piątkowski w barwach Rakowa Częstochowa

Kamila Piątkowski przejdzie z Rakowa do Red Bull Salzburg!

Fot. Adrian Mielczarski/REPORTER
Piro Shop
2021-02-04

Kamil Piątkowski już oficjalnie zawodnikiem RB Salzburg!

Kamil Piątkowski, czyli jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia z Polski spędzi trwającą rundę wiosenną w Rakowie Częstochowa, ale już oficjalnie jest już zawodnikiem austriackiego Red Bull Salzburg. Mistrz Austrii po sfinalizowaniu transferu obrońcy od razu wypożyczył go do polskiej drużyny, w której piłkarz występuje od lipca 2019 roku, kiedy to na zasadzie wolnego transferu trafił do Rakowa z Zagłębia Lubin. W tym czasie rozegrał 42 mecze, strzelając 2 gole i imponując postawą w defensywie.

- Cieszymy się, że Kamil rozwinął się u nas i teraz trafi do klubu, który pozwoli mu zaistnieć w europejskiej piłce. To pokazuje, że Raków to dobre miejsce, by zdobywać doświadczenie i się wypromować. Jednocześnie pozostaje w Częstochowie do końca sezonu, dzięki czemu pomoże nam walczyć o jak najwyższe miejsce w PKO Ekstraklasie. - podkreśla Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa.

Transfer Piątkowskiego do Red Bull Salzburg należy niewątpliwie uznać za duże wydarzenie w Ekstraklasie. 20-letni zawodnik świetnie spisywał się w ostatnich miesiącach na polskich boiskach, dzięki czemu zainteresowanie jego osobą na rynku znacznie wzrosło. Ostatecznie mistrz Austrii wygrał wyścig o utalentowanego obrońcę i podpisał z nim długi kontrakt do 2026 roku. east