ramos psg

Ligue 1: Kosmiczna oferta kontraktu dla Sergio Ramosa

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-27

Chyba nic już nie zmieni decyzji Sergio Ramosa i wieloletni kapitan Realu Madryt po wygaśnięciu kontraktu przeniesie się do Paryża. PSG przygotowało lukratywną ofertę, której Królewscy nie mogli zaproponować.

Sergio Ramos do Realu trafił w 2005 roku. 34-latek napisał w Madrycie wielką historię. Hiszpan stosunkowo szybko stał się kapitanem drużyny i wzniósł w górę wiele pucharów, w tym te najbardziej prestiżowe - za wygranie Ligi Mistrzów, Ligi Hiszpańskiej, Pucharu Króla oraz Klubowych Mistrzostw Świata. W międzyczasie osiągał też wiele sukcesów z kadrą narodową, z którą zdobył Mistrzostwo Świata i dwukrotnie Mistrzostwo Europy.

Wielu kibiców La Liga i drużyny Realu spodziewało się, że Ramos zakończy karierę w tym klubie i dobije do liczby 700 występów w barwach Królewskich (obecnie 668). Problemem jest jednak wygasający kontrakt i pomimo chęci obu stron na horyzoncie nie pojawia się porozumienie. Według stanowiska klubu Hiszpan ma zbyt wygórowane wymagania finansowe, z kolei sam zawodnik twierdzi, że zasługuje na wynagrodzenie wyższe niż obecne 12 milionów euro rocznie. Przeciągające się rozmowy zachęciły inne kluby do zaproponowania Ramosowi kontraktu, a według hiszpańskich i francuskich mediów najbardziej zdecydowane było Paris-Saint Germain. 

Finaliści Ligi Mistrzów zaoferowali Hiszpanowi pensję 15 milionów euro za sezon gry, natomiast sama umowa ważna byłaby przez 3 lata. Oferowane przez Mistrzów Francji sumy są niesamowite głównie z tego względu, że Ramos ma już 34 lata, więc powoli zbliża się do końca swojej piłkarskiej kariery na najwyższym poziomie. Takiej umowy Hiszpan oczekiwał również od Realu, jednak Ci uporczywie szukali oszczędności. Ich ostatnia oferta miała opiewać na 10 milionów euro za rok gry. Dzienniarze hiszpańskiego Onda Cero poinformowali, że Ramos jest bardzo blisko zaakceptowania oferty PSG, jednak wciąż czeka na jej wyrównanie przez Real Madryt.

Fot.:GABRIEL BOUYS/AFP/East News