Omar Elabdellaoui

Super Lig: Reprezentant Norwegii ofiarą sylwestrowej zabawy

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-02

Reprezentant Norwegii może przez świętowanie nadejścia nowego roku zakończyć swoją piłkarską karierę. Mowa tu o zawodniku Galatasaray Omarze Elabdellaoui, któremu jedna z odpalonych petard wybuchła w dłoni.

Omar Elabdellaoui to 29-letni boczny obrońca Reprezentacji Norwegii (49 występów) oraz liderującej w tabeli Super Lig ekipy Galatasaray SK. W tym sezonie wystąpił w 10 ligowych spotkaniach oraz dwóch pojedynkach w ramach Ligi Europy. Już dziś podopieczni Fatiha Terima zagrają pierwszy mecz w 2021 roku, jednak Norweg z pewnością w nim nie wystąpi, a możliwe też, że zmuszony będzie do zakończenia piłkarskiej kariery.

Wszystko przez sylwestrową zabawę w Stambule, w której brał udział. Na kilkadziesiąt minut przed północą Norweg rozpoczął zabawy z materiałami pirotechnicznymi, a jedna z petard wybuchła mu w ręce. Skutki są opłakane ponieważ Elabdellaoui poza brakiem czucia w dłoni i obrażeniami twarzy, ma także problemy ze wzrokiem. Został on bardzo szybko przetransportowany do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze podkreślają jednak, że obecnie ciężko jest jednoznacznie potwierdzić, czy piłkarz kiedykolwiek będzie jeszcze dobrze widział. Wątpliwe jest też, by Norweg mógł jeszcze wrócić do zawodowego grania w piłkę nożną.

Duże wsparcie zawodnikowi okazał klub - bardzo szybko w szpitalu pojawili się szkoleniowiec Galatasaray, kapitan drużyny Arda Turan oraz prezes Abdurrahim Albayrak. Galatasaray zapowiedziało pomoc Norwegowi w powrocie do zdrowia.

Omar Elabdellaoui w trakcie swojej piłkarskiej kariery grał w wielu krajach Europy. Seniorską przygodę rozpoczynał w barwach Strömsgodset, a później występował także w holenderskiej Eredivisie, niemieckiej Bundeslidze, greckiej Super League i brytyjskiej Premier League.

LOUISA GOULIAMAKI/AFP/East News