milik napoli marsylia

Milik wkrótce w Ligue 1?

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-01

Choć od wielu tygodni mówiło się o tym, że Arkadiusz Milik jest bardzo blisko porozumienia z Atletico Madryt, to w trakcie zimowego okienka transferowego o Polaka będzie rywalizował jeszcze jeden klub. Mowa tu o Olympique Marsylia, który według włoskiego dziennikarza Alfredo Pedulli jest priorytetem dla francuskiego zespołu.

Alfredo Pedulla jest uznawany za jedno z najlepszych źródeł informacji transferowych z Serie A. Właśnie dlatego media na całym świecie bardzo szybko podchwyciły przekazane przez niego informacje o zainteresowaniu klubu z Ligue 1 Milikiem. Według Włocha w grę wchodzi transakcja już zimą, a Marsylia jest gotowa zapłacić 10 milionów funtów, które zadowolą włodarzy Napoli. Do umowy transferowej zostaną także dodane bonusy, co stawia ofertę Francuzów wyżej niż tę, którą wystosowało Atletico Madryt.

Według Pedulli sam Arkadiusz Milik skłania się ku zaakceptowaniu propozycji z Francji. Olympique Marsylia to klub regularnie występujący w europejskich pucharach, a walka o pierwszy skład drużyny będzie zdecydowanie łatwiejsza, niż w przypadku Atletico. Ten argument w połączeniu z odpowiadającym Polakowi szkoleniowcem Andre Villas-Boasem ma według dziennikarza być kluczowy w podejmowaniu decyzji o przyszłości Reprezentanta Polski.

Olympique Marsylia to jeden z najbardziej utytułowanych klubów we Francji. Obecnie znajduje się na 5. miejscu w tabeli Ligue 1, ze stratą 8 punktów do liderującego Lyonu. Drużyna ze Stade Vélodrome ma jednak rozegrane o dwa spotkania mniej od swoich ligowych przeciwników. 

Fot.:AP/Associated Press/East News