favre piszczek

Bundesliga: Menedżer Piszczka zwolniony!

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-12-13

Lucien Favre nie jest już szkoleniowcem Borussii Dortmund - taką informację przekazały oficjalne klubowe konta w mediach społecznościowych. Szwacjar został zwolniony po katastrofalnym spotkaniu przegranym 1:5 z VfB Stuttgart. 

63-letni Favre trafił do Borussii Dortmund 1 lipca 2018 roku, rezygnując z posady szkoleniowca OGC Nice. Jako menedżer BVB osiągał najlepsze wyniki w swojej karierze - średnio 2,01 punktu na mecz. Szwajcar swoją przygodę rozpoczął niemalże idealnie - jego drużyna nie przegrała żadnego ze swoich pierwszych 15 spotkań. Fantastyczną serię przerwało Atletico Madryt w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kilka dni później Borussia zrehabilitowała się jednak z nawiązką, pokonując Bayern 3:2, zgłaszając swoje aspiracje do walki o mistrzostwo i rozpoczynając kolejną serię bez porażek. Późniejsze wyniki nie były już tak dobre. Prowadzona przez Favre'a drużyna odpadła w 1/8 DFB Pokal, 1/8 Ligi Mistrzów, a na ligowym finiszu przegrała z Bayernem o 2 punkty. Niemalże identyczne wyniki BVB po wodzą Favre'a osiągnęła w kolejnym sezonie - odpadła w 1/8 finału Ligi Mistrzów, 1/8 DFB Pokal, a ligę zakończyła na 4. miejscu. Włodarzom Borussii nie wystarczyło jednak cierpliwości, by czekać na rozstrzygnięcia trzeciego podejścia - Favre został zwolniony po kompromitującej porażce na własnym boisku 1:5 z VfB Stuttgart. Łącznie Favre poprowadził BVB w 110 spotkaniach, a jego jedynym trofeum był wygrany Superpuchar Niemiec.

Jak na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Favre'a. Niemieckie media wskazują jednak na kandydaturę dotychczasowego asystenta Szwajcara - Edina Terzicia. Niemiec miałby poprowadzić drużynę jako tymczasowy menedżer do czasu znalezienia odpowiedniego szkoleniowca.

Fot:Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER