quincy promes

Eredivisie: Piłkarz Ajaxu oskarżony o napaść z nożem

Fot. East News
Piro Shop
2020-12-13

Choć zazwyczaj problemy z prawem mają bardzo młodzi zawodnicy, to tym razem zatrzymany został 28-latek. Quincy Promes, który jest zawodnikiem Ajaxu Amsterdam, trafił do aresztu i grożą mu nawet 4 lata więzienia.

Quincy Promes jest ważnym zawodnikiem drużyny Ajaxu Amsterdam, czyli obecnych Mistrzów Holandii i liderów tabeli Eredivisie. Ofensywny pomocnik zagrał w tym sezonie w 12 ligowych spotkaniach, w których strzelił 5 goli (w tym jednego w ostatnim pojedynku z PEC Zwolle). Jest też jednym z pierwszych wyborów Erika ten Haga w meczach prestiżowej Ligi Mistrzów - wystąpił w 5 z nich i zanotował jedną asystę. Promes regularnie otrzymywał też powołania do reprezentacji, w której uzbierał 40 występów. Drużyna Ajaxu oraz kadra narodowa najprawdopodobniej będą musiały w najbliższym czasie radzić sobie bez Holendra, który został w niedzielę (tuż po meczu ligowym) aresztowany przez policję.

Powodem tego jest sytuacja, która miała miejsce w lipcu tego roku. W trakcie imprezy rodzinnej doszło do kłótni, która przerodziła się w szarpaninę. Według świadków tamtego wydarzenia w pewnym momencie Promes sięgnął po nóż i zranił jednego z członków rodziny. Ten musiał być hospitalizowany, a następnie zdecydował się zgłosić incydent na policję. Według lokalnych gazet sprawa ta była przez bardzo długi czas tuszowana, a światło dzienne zobaczyła dopiero teraz. Holender trafił do aresztu na trzy dni, ale możliwe jest przedłużenie odsiadki.

Jeśli oskarżenia wobec Promesa potwierdzą się, zawodnikowi Ajaxu będzie groziło nawet do 4 lat więzienia. 

Fot.:AP/Associated Press/East News