tomasz kędziora serie a

Kolejny Polak w Serie A?

Fot. East News
Piro Shop
2020-11-17

Polska kolonia w Serie A wkrótce może się powiększyć o kolejnego piłkarza. AS Roma bacznie przygląda się grze Tomasza Kędziory, który jest brany pod uwagę jako zimowe wzmocnienie defensywy Giallorossi.

Dla Tomasza Kędziory sezon ten rozpoczął się bardzo dobrze. Polak ma pewne miejsce w ligowym składzie Dynama Kijów, które pewnie przewodzi tabeli z zaledwie jedną porażką w dziewięciu spotkaniach. Nieco gorzej Ukraińcom idzie w rozgrywkach Champions League, gdzie najpierw przebrnęli eliminacje, ale w fazie grupowej w 3 spotkaniach zdołali zebrać tylko jeden punkt po remisie z Ferencvaros. Również tam Polak występował w pierwszym składzie zbierając przy tym nienajgorsze noty od ekspertów.

We włoskim Corriere dello Sport ukazały się informacje, które donoszą o zainteresowaniu usługami Polaka ze strony AS Roma. Klub ten brał pod uwagę Kędziorę już latem, jednak wówczas nie zdecydował się na transfer, a po fiasku negocjacji reprezentacyjny obrońca podpisał nową umowę z Dynamem. Według włoskich dziennikarzy transfer Polaka znów jest brany pod uwagę. Za największą zaletę Kędziory podaje się możliwość gry na wielu pozycjach - bocznego obrońcy, wahadłowego obrońcy lub stopera. W tej ostatniej roli nominalny prawy obrońca wystąpił w dwóch spotkaniach ligowych. Potencjalna transakcja miałaby zamknąć się w granicach 10 milionów euro. Inne zagraniczne źródła podają też, że Polak jest jedynie alternatywną opcją transferową dla Noussaira Mazraouiego.

Jak do tej pory Tomasz Kędziora rozegrał w brawach Dynama 134 mecze, w których strzelił 5 goli i zanotował 16 asyst.

Fot.:Joan Gosa/Xinhua News/East News