zieliński milik napoli

Serie A: Kara punktowa i walkower Napoli!

Fot. East News
Piro Shop
2020-10-14

Dotkliwa kara spotkała klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego - Napoli zostało ukarane walkowerem oraz odjęciem jednego punktu w tabeli włoskiej Serie A za niestawienie się w terminie na spotkanie 3 kolejki z Juventusem w Turynie.

Napoli przed spotkaniem 3. kolejki Serie A zostało poddane testom na obecność koronawirusa. Wśród zawodników pojawiły się dwa wyniki pozytywne - zarażonymi byli Piotr Zieliński i Elif Elmas. Klub z Neapolu powołując się na lokalne wytyczne sanitarne, na mecz nie pojechał, ponieważ zakazano im tego w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Serie A oraz Mistrzowie Włoch nie zgodzili się na rozegranie spotkania w innym terminie, choć właśnie na to liczono w Napoli - poza brakiem Elmasa i Zielińskiego, w meczu nie mogliby wystąpić także Dries Mertens i Kevin Malcuit.

Zawodnicy Juventusu pojawili się więc 4 października na murawie stadionu, a sędzia po regulaminowym czasie oczekiwania (45 minut) od wyznaczonej godziny odgwizdał walkower. Sprawą zajęły się władze ligi, które podtrzymały decyzję arbitra. Dodatkowo zdecydowano o ukaraniu Napoli jednym karnym punktem.

Argumentacja Napoli dotycząca braku możliwości opuszczenia Neapolu nie została zaakceptowana, ponieważ mecz zgodnie z przyjętymi zasadami mógł się odbyć -  klub miał w swoim składzie jedynie 2 chorych zawodników, a zawody piłkarskie można rozegrać, jeśli zdrowych jest co najmniej 13 piłkarzy w tym minimum 1 bramkarz. 

Napoli od decyzji może się odwołać, a to ma wkrótce złożyć prezes Aurelio De Laurentiis.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News