Czesław Michniewicz - selekcjoner kadry Polski U-21

Porażka młodzieżowej reprezentacji Polski z Serbią

2020-10-10

Słaba gra i porażka młodzieżowców z Serbami

Awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy mocno oddalił się od młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni po słabej grze przegrali na wyjeździe z Serbami 0:1. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza w niczym nie przypominali drużyny, która jeszcze jakiś czas temu grała bardzo dobrze i pokonała mocniejszą kadrę Rosjan. Było kilka niezłych momentów w piątkowym meczu, ale ostatecznie Polacy przegrali zasłużenie. To bolesne o tyle, że rywale wcale nie postawili poprzeczki bardzo wysoko.

Od samego początku polski zespół nie wyglądał na murawie rewelacyjnie, ale prawdziwe problemy zaczęły się od 11. minuty. Wtedy na prowadzenie wyszli Serbowie. Mieli w tym sporo szczęście, bo gdyby nie pechowa interwencja w obronie Tymoteusza Puchacza i późniejszy rykoszet od niego, to nie strzeliliby gola. Tak, czy inaczej to oni jako pierwsi zdobyli bramkę, a Polacy mogli w defensywie zrobić zdecydowanie więcej. Utrata gola nie podziałała dobrze na naszych rodaków. Biało-Czerwoni nie potrafili skupić się dostatecznie na grze, co w ofensywie skutkowało niedokładnościami praktycznie w każdej akcji. W formacji defensywnej aż tak źle nie było, ale Serbowie potrafili zagrozić. W drugiej połowie obraz gry nie uległ większej zmianie poza tym, że gospodarze zaciekle nie atakowali, bo wynik jak najbardziej im odpowiadał. Goście w dalszym ciągu nie potrafili wyrównać, choć mieli do tego doskonałe szanse. Bartosz Białej był zdecydowanie najbliżej strzelenia gola dla naszej reprezentacji, ale będąc tuż przed linią bramkową nie zdołał kopnąć piłki do bramki, kiedy ta zaskakująco odbiła się od słupka. W końcówce kilka okazji jeszcze było, ale na nic to się zdało. Polacy zasłużenie przegrali i skomplikowali sobie sytuację w grupie eliminacyjnej. Wtorkowy mecz z Bułgarią będzie decydujący w kontekście szans na awans do MME.

Serbia - Polska 1:0 (1:0)

1:0 - Veljko Nikolić 11'