rafal kurzawa reprezentacja

Ligue 1: Rafał Kurzawa bez klubu

Fot. East News
Piro Shop
2020-10-08

Nie tak wyobrażał sobie przygodę z francuskim Amiens Rafał Kurzawa. Polak rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i może dołączyć do dowolnego zespołu za darmo. 

Kurzawa rozwiązał kontrakt z Amiens

Rafał Kurzawa trafił do ligi francuskiej w grudniu 2018 roku. Amiens zapłaciło za niego niecały milion euro. W drugiej połowie sezonu 2018/2019 na boiskach Ligue 1 wystąpił w 11 spotkaniach i strzelił w nich jedną bramkę. Klub zdecydował się jednak na jego wypożyczenie. Polski skrzydłowy najpierw trafił na pół roku do FC Midtjylland, gdzie zaliczył jedynie 7 występów. Następnie ponownie go wypożyczono, a Kurzawa znów mógł zagrać na boiskach duńskiej Superligaen - tym razem w barwach Esbjerg FB. Były gracz Górnika Zabrze znów nie grał zbyt wiele, choć osiągnął lepsze statystyki - w 12 występach strzelił 2 gole i dorzucił do nich 4 asysty. 

Pomimo słabej gry w Ligue 1 Amiens szkoleniowiec Amiens nie chciał dać szans Polakowi. Ostatecznie w przerwanym przez koronawirus sezonie zespół ten spadł do niższej klasy rozgrywkowej. We wtorek z kolei Tomasz Włodarczyk poinformował o tym, że Rafał Kurzawa za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z francuskim Amiens. Obecnie skrzydłowego można zakontraktować z wolnego transferu.

Wiele osób nie wyklucza powrotu do Ekstraklasy. Kurzawa jeszcze w trakcie "gry" w Amiens był proponowany Lechowi Poznań, jednak ten nie był zainteresowany jego usługami. Można więc zakładać, że skrzydłowy obecnie może liczyć na oferty jedynie z zespołów środka tabeli. Jak na razie w mediach nie pojawiły się plotki i oficjalne informacje o ewentualnym nowym klubie.

Fot.: PAWEL SKRABA/REPORTER