04.09.2020 Holandia , Amsterdam Liga Narodow mecz Holandia - Polska

Jakub Moder z Lecha Poznań sprzedany za rekordową kwotę!

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews
Piro Shop
2020-10-06

Jakub Moder został zawodnikiem Brighton and Hove Albion

Jeden z największych młodych talentów w Ekstraklasie, Jakub Moder przenosi się z Lecha Poznań do Brighton and Hove Albion występującego w angielskiej Premier League. Za 21-letniego zawodnika Kolejorz ma otrzymać prawie 11 milionów euro, co stanowi rekord transferowy naszej ligi. Aktualny wicemistrz Polski zapewnił sobie oprócz tego dodatkowe bonusy finansowe, a poza tym Moder do końca rundy jesiennej lub do końca sezonu będzie jeszcze występował w polskim zespole na zasadzie wypożyczenia. Eksperci nie mają wątpliwości, że ten transfer to prawdziwy hit tego okienka.

- Kuba w ostatnich tygodniach budził ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Konsekwentnie odrzucaliśmy jednak wszystkie oferty, jakie pojawiały się w tym czasie. Zależało nam bowiem na tym, żeby piłkarz został jeszcze z nami w tym sezonie i pomógł w rywalizacji na trzech frontach, bo pamiętajmy, że wkrótce czeka nas udział w fazie grupowej Ligi Europy. Dlatego od początku możliwa była tylko opcja transferu, ale z pozostaniem Kuby u nas w kolejnych miesiącach. I cieszy nas, że dopięliśmy swego. - podkreślił dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. 

W poniedziałek jeszcze nie wszystko było pewne, ale rano Moder pomyślnie przeszedł testy medyczne i wieczorem mógł już oficjalnie podpisać umowę z nowym klubem. Po dopięciu wszystkich formalności wrócił na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, do której został powołany po raz drugi. Ostatnie miesiące dla tego zawodnika to niesamowity progres. - Ten rok jest dla mnie wręcz szalony, bo spełniam kolejne marzenia sportowe. Strzeliłem gola dla Lecha przy Bułgarskiej, pomogłem klubowi na boisku osiągnąć cele, dostałem powołanie do pierwszej reprezentacji Polski i w niej zadebiutowałem, a teraz jeszcze transfer do Premier League, czyli do jednej z najlepszych lig na świecie. Ja jednak twardo stąpam po ziemi i cieszy mnie to, że zostaję jeszcze w Lechu jeszcze na kolejne miesiące, to było dla klubu i dla mnie ważne. - powiedział Moder po ogłoszeniu transferu. Pozostaje tylko życzyć mu kontynuacji dotychczasowych sukcesów i przekraczania kolejnych barier.