20.08.2019 Chorzow, Stadion Mieski przy ul. Lompy, mecz Pucharu Polski UKS Ruch Chorzow (niebieskie) - Ruch Chorzow SA (biale)

Zbiórka kibiców Ruchu z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt

Fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EastNews
Piro Shop
2020-09-30

Niebiescy organizują zbiórkę dla zwierząt ze schronisk

Kibice Ruchu Chorzów pokazują, w jaki sposób naprawdę dbać o zwierzęta. Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który będzie mieć miejsce 4 października, organizują zbiórkę artykułów dla wszystkich czworonogów. Chcą zgromadzić przede wszystkim wysokiej jakości karmę, ale oprócz tego także gumowe zabawki, piłki, miski obroże, smycze czy legowiska. Dla kotów przydadzą się z kolei drapaki oraz kuwety. Chorzowski ośrodek Kibice Razem liczy na ofiarność całego środowiska sympatyków Ruchu.

- Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza tych najtańszych dostępnych w marketach powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. - informują główni organizatorzy inicjatywy. Z prośbą o pomoc zwracają się oni nie tylko do fanów Ruchu, ale również do wszystkich mieszkańców Górnego Śląska, którym los zwierząt bezdomnych zwierząt w schroniskach nie jest obojętny. Tak dba dba się o czworonogi w środowisku kibicowskim!