paweł bochniewicz

Eredivisie: Bochniewicz został zawodnikiem Heerenveen

Fot. East News
Piro Shop
2020-09-10

Choć Paweł Bochniewicz rozpoczął sezon z drużyną Górnika Zabrze, to wiemy już, że w tym klubie go nie zakończy. Polak został sprzedany do holenderskiego SC Heerenveen. Według informacji Piotra Koźmińskiego zespół z Eredivisie zapłacił 1,2 miliona euro. 

Paweł Bochniewicz ma za sobą wymarzone tygodnie. Najpierw otrzymał pierwsze powołanie do seniorskiej Reprezentacji Polski. Choć nie wystąpił w spotkaniach przeciwko Holandii oraz Bośnii i Hercegowinie, wkrótce będzie się mógł zmierzyć z wieloma reprezentantami Pomarańczowych w lidze - nie zastanawiał się bowiem długo nad ofertą z SC Heerenveen. 24-latek podpisał kontrakt do 2023 roku i po raz drugi będzie się starał podbić Europę. Poprzednia próba była nieudana. W wieku 16 lat wyjechał do Włoch i tam próbował przebić się do składu Regginy. Następnie tułał się po innych zespołach - Udinese, Grenadzie, aż w końcu wylądował w Górniku Zabrze, który najpierw go wypożyczył, a potem wykupił na stałe. Ujawniona nie została kwota za jaką trafił do polskiego zespołu i nie wiadomo również ile zapłacili za jego transfer Holendrzy - Piotr Koźmiński informował jednak, że może to być 1,2 miliona euro oraz bonusy. Górnik zagwarantował sobie również 10% kwoty następnego transferu Bochniewicza.

Środkowy obrońca w Zabrzu grał od sezonu 2017/2018. W tym czasie zanotował 83 ligowe występy, w których strzelił 4 bramki. 9-krotnie reprezentował też swój zespół w rozgrywkach Pucharu Polski. W Holandii pierwszy występ będzie mógł zanotować już w najbliższy weekend. Jego SC Heerenveen zainauguruje sezon spotkaniem przed własną publicznością z Willem II.