bayern alaba goretzka thiago hummels

Bundesliga: Bayern rozmawia z Alabą oraz Liverpoolem

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-27

Karl-Heinz Rummenigge potwierdził, że Bayern nie składa broni w sprawie Davida Alaby i będzie starał się na dopięcie szczegółów kontraktowych. Niemiec przyznał też, że rozmowy z Liverpoolem na temat Thiago stanęły w martwym punkcie, jednak nie wykluczone, że niebawem ponownie do nich siądą. 

Najważniejsze osoby w zarządzie Bayernu nie ruszyły na wakacje po zdobyciu Ligi Mistrzów, tylko rozpoczęły już budowanie zespołu na nowy sezon. Kluczowym zadaniem ma być zatrzymanie w zespole Davida Alaby, którego znaczenie rośnie z każdym sezonem. Rozmowy kontraktowe z 28-letnim Austriakiem trwają już od wielu miesięcy, jednak obie strony nie mogły dojść do porozumienia. Kością niezgody były nie tylko finanse, ale także poziom sportowy prezentowany przez Bayern - w niemieckich mediach swojego czasu głośno było o rzekomych słowach Alaby, który chciał odejść do zespołu, który jest w stanie zwyciężyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z Bawarczykami nie mógł tego osiągnąć przez wiele lat, jednak wreszcie w zakończonym kilka dni temu sezonie się udało i właśnie dzięki temu Bayern oczekuje szybkiego zakończenia negocjacji.

Rozmowy, ale tym razem transferowe, trwają także w przypadku Thiago Alcantary. 29-latek według niemieckiego Bilda zdążył się już pożegnać ze swoimi kolegami z zespołu, natomiast szkoleniowiec Bayernu w wywiadzie przyznał, że ma nadzieję na pozostanie Brazylijczyka. Pewne jest natomiast, (potwierdził to Karl-Heinz Rummenigge) że klubem zainteresowanym zawodnikiem jest Liverpool. Mistrzowie Anglii rozmawiali już nawet z Bayernem, ponieważ nie mają zamiaru wpłacić 30 milionów euro zawartych w kontrakcie Thiago, co pozwoliłoby im na negocjacje z pomocnikiem. Rummenigge poinformował także, że rozmowy nie zostały zakończone i pomimo chwilowego impasu, możliwe jest ich wznowienie.

Bayern oficjalnie poinformował też, że nie jest zainteresowany ściągnięciem Leo Messiego.

Fot.:Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER/East News