matuidi puchar juventus

Serie A: Ważny piłkarz Juventusu odchodzi do klubu Beckhama

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-13

Inter Miami, czyli klub założony przez Davida Beckhama, bardzo słabo rozpoczął tegoroczny sezon. Nic więc dziwnego, że Anglik wciąż szuka wzmocnień najnowszej ekipy w MLS. Najbardziej znanym zawodnikiem będzie zdecydowanie Blaise Matuidi, który został zakontraktowany wprost z Juventusu. 

Blaise Matuidi był w zakończonym już sezonie bardzo ważnym ogniwem Juventusu. 84-krotny reprezentant Francji rozegrał 45 spotkań na poziomie Champions League, Serie A i krajowego pucharu, w których zanotował bramkę i 2 asysty. W zespole Mistrzów Włoch znajdował się od 3 lat, w trakcie których wygrał aż 5 pucharów. Nowy szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo nie widzi jednak dla niego miejsca w swoich planach. Legenda Reprezentacji Włoch zdecydowała, że należy rozwiązać kontrakt ze środkowym pomocnikiem już teraz, pomimo tego, że pół roku temu został on przedłużony do końca następnego sezonu.

Francuz nie musiał długo czekać na oferty pracy. Najszybciej telefon wykonał... David Beckham i przekonał Matuidiego do dołączenia do Interu Miami. Obaj panowie grali ze sobą jeszcze w barwach Paris Saint-Germain, co z pewnością ułatwiło negocjacje. Jak na razie nie podano szczegółów na temat kontraktu zawodnika, jednak można przeczuwać, że nie jest on niski. Francuz wciąż jest w dobrej kondycji fizycznej i poradziłby sobie w najmocniejszych ligach świata.

Powodem dla ściągnięcia piłkarza takiego kalibru do MLS był fatalny start sezonu klubu Anglika, który przegrał w pięciu pierwszych spotkaniach i zdołał w nich strzelić jedynie 3 gole.

Fot.:ISABELLA BONOTTO/AFP/East News