Legia Warszawa - Atromitos Ateny 2019-08-08

Rywale polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2020-08-10

Poznaliśmy rywali polskich klubów w europejskich pucharach

W poniedziałek w szwajcarskim Nyonie przeprowadzono losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy. Swoich rywali poznały zatem zespoły Lecha Poznań, Piasta Gliwice oraz Cracovii. Kolejorz może być zadowolony, bo los zdecydował, że zmierzy się z Valmiera FK. Łotewski klub dopiero debiutuje na europejskiej arenie piłkarskiej, więc Lech będzie zdecydowanym faworytem spotkania. Tym bardziej że poznański zespół będzie grał u siebie. Tyle szczęście nie miały Piast oraz Cracovia, bo oba zespoły zagrają na wyjeździe i to z trudniejszymi rywalami. Ekipa z Gliwic zmierzy się z białoruskim Dynamem Mińsk, a załoga Pasów ze szwedzkim Malmoe FF. Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie przed Cracovią, która wylosowała bardzo wymagającego przeciwnika.

Zgodnie z wprowadzoną jakiś czas temu zmianą, eliminacje będą rozgrywane w tym sezonie na innych zasadach niż dotychczas. Drużyny będą rywalizować ze sobą nie w dwumeczu, ale w jednym spotkania, które zadecyduje o awansie jednej z nich. W teorii daje to większe szanse słabszym zespołom, które w jednym meczu mogą postawić wszystko na jedną kartę i pokonać faworyta. Trudno jednak stwierdzić, jak polskie kluby poradzą sobie w takim formacie rozgrywek i czy rzeczywiście może im to pomóc w osiągnięciu lepszych wyników na arenie europejskiej. Wszystkie mecze polskich zespołów w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy zostaną rozegrane w czwartek 27 sierpnia.

Legia Warszawa w ramach I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zagra natomiast we wtorek 18 sierpnia, a jej rywalem będzie ktoś z pary Drita Gnjilane (Kosowo) i Linfield FC (Północna Irlandia). Mistrz Polski zagra na swoim stadionie i będzie zdecydowanym faworytem bez względu na rozstrzygnięcie w spotkaniu między wspomnianymi drużynami.