Wielki powrót Boruca!

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa!

Fot. TOMASZ RADZIK/East News
Piro Shop
2020-08-02

Wielki powrót Artura Boruca do polskiej Ekstraklasy!

Legia Warszawa przeprowadziła kolejne wzmocnienie składu przed nowym sezonem. Jak do tej pory jest to zdecydowanie najgłośniejszy transfer w całej Ekstraklasie. Do drużyny Wojskowych po 15 latach wraca Artur Boruc, którego zna każdy polski kibic. Jeden z najpopularniejszych i najlepszych polskich golkiperów występował ostatnio w angielskim AFC Bournemouth na szczeblu Premier League. Jego klub spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej i władze nie zamierzały przedłużać z nim kontraktu. Dlatego 40-latek zdecydował się podpisać umowę z Legią. Z klubem związał się na najbliższy rok i ma być podstawowym bramkarzem zespołu Aleksandara Vukovicia.

- Czy podpisałbym się pod zdaniem: “Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?". Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły. - powiedział Boruc po podpisaniu kontraktu z klubem. Eksperci są zgodni. Twierdzą, że sprowadzenie Boruca to znakomity ruch ze strony legijnych władz. Golkiper jest mocno związany z klubem, dzięki czemu stanowi wartość marketingową, a przy tym w wieku 40 lat wciąż potrafi grać na bardzo wysokim poziomie. - Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. - podkreśla dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski. 

Doświadczenie Boruca może okazać się na boisku bardzo pomocne. Polak swoją zagraniczną karierę rozpoczął w szkockim Celticu Glasgow. Później przeniósł się do włoskiego AC Fiorentina, gdzie jego kontrakt wygasł z początkiem lipca 2012 roku. Przez jakiś czas był wolnym zawodnikiem, aż zgłosiło się po niego FC Southampton z angielskiej Premier League. Po dwóch latach nastąpiło wypożyczenie do wspomnianego już AFC Bournemouth, które potem go wykupiło i gdzie grał aż do teraz. Poza tym Boruc był etatowym reprezentantem Polski, w której rozegrał w sumie 65 spotkań. W każdym z wymienionych klubów, jak również w kadrze narodowej, Boruc prezentował bardzo wysoki poziom sportowy i kibice Legii, którzy wręcz uwielbiają golkipera, mają nadzieję, że w ich klubie też zagra znakomicie.