Legia Warszawa - Cracovia  2020-02-29

Josip Juranowić oficjalnie zawodnikiem Legii Warszawa

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2020-07-31

Josip Juranowić podpisał długoletni kontrakt z Legią Warszawa

Legia Warszawa oficjalnie poinformowała na swojej stronie internetowej, że nowym zawodnikiem klubu został Josip Juranović. 24-letni Chorwat jest reprezentantem swojego kraju, a do Legii przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z rodzimego Hajduka Split. Kwota transferu ma wynieść minimum 400 tys. euro. Z mistrzem Polski Juranović podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. - Legia jest zawsze pierwsza i zdobywa trofea oraz gra w eliminacjach do Ligi Mistrzów UEFA.  Wiem, że będę reprezentował największy klub w Polsce. Macie mnóstwo kibiców. Są szaleni w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie treningów z nowymi kolegami z drużyny. - cytuje zawodnika oficjalny portal Legii.

W minionym sezonie Juranović rozegrał w barwach Hajduka 32 spotkania, w których zdobył 2 bramki i zanotował 3 asysty. W sumie w swoim byłym klubie w ciągu 5 lat zaliczył 165 występów, 3 gole i 13 asyst. Występuje głównie na prawej stronie defensywy i jest typem zawodnika z nastawieniem ofensywnym. Z założenia Chorwat ma zastąpić Marko Vesovicia, który jest podstawowym zawodnikiem Legii na tej pozycji, ale obecnie jest kontuzjowany. - Charakterystyka Josipa Juranovicia: umiejętności techniczne, szybkość i serce do walki, odpowiada potrzebom naszego zespołu. Chorwacki obrońca ma dużo walorów w ofensywie i przychodzi do Legii jako wzmocnienie składu. - podkreślił dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski.

Warto jeszcze wspomnieć, że kontrakt ze stołecznym klubem przedłużył Luis Rocha. Portugalczyk gra w Legii od zimy 2019 roku i występuje na lewej stronie defensywy. W zespole zaliczył do tej pory 32 występy we wszystkich rozgrywkach. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku i może zostać przedłużony o kolejny rok.