champions league losowanie 2020

Rozlosowano pary ćwierćfinałów i półfinałów Ligi Mistrzów

Fot. East News
Piro Shop
2020-07-10

W piątek rozlosowane zostały pary ćwierćfinałowe oraz półfinałowe Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020. Potencjalne hity to spotkania numer 1 i 3, a zwycięzcy z tych pojedynków zmierzą się ze sobą w półfinale. O dużym szczęściu może mówić PSG.

Przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa w piłkarskiej Lidze Mistrzów udało się rozegrać kilka spotkań i wyłonić pierwszych ćwierćfinalistów (są to PSG, Atalanta, Atletico oraz RB Lipsk). Nie znamy jednak wszystkich rozstrzygnięć tego etapu rozgrywek. Wiadomo jednak, że mecze rewanżowe odbędą się 7-8 sierpnia bez udziału kibiców. Ćwierćfinały oraz późniejsze fazy rozgrywek rozegrane zostaną w dniach 12-23 sierpnia w Lizbonie. O awansie zadecyduje tylko jeden mecz - bez spotkań rewanżowych.

Pierwszą parę ćwierćfinałową stworzą zwycięzcy z par Real Madryt-Manchester City oraz Olympique Lyon-Juventus. W ewentualnym półfinale najlepsza drużyna z tej czwórki zmierzy się ze zwycięzcą ćwierćfinału Chelsea-Bayern Monachium i Napoli-FC Barcelona. Polscy kibice z pewnością liczą na zobaczenie na portugalskich boiskach rywalizacji Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego z Bayernem Monachium Roberta Lewandowskiego. Potencjalnym hitem będzie jednak pojedynek faworyzowanego w starciu z Lyonem Juventusu Wojciecha Szczęsnego ze zwycięzcą pary Real Madryt-Manchester City. Faworytem po pierwszym meczu są podopieczni Pepa Guardioli - na boisku rywala wypracowali sobie jednobramkową zaliczkę, a na dodatek Królewscy wystąpią bez swojego lidera Sergio Ramosa.

Kolejne pary ćwierćfinałowe to wygrani spotkań RB Lipsk-Atletico Madryt i Atalanta Bergamo-Paris Saint-Germain. Najbardziej zadowolonym z polskich zawodników może być Marcin Bułka - choć nie ma wielkich szans na występ, to Atalanta wydaje się najłatwiejszym z możliwych losów.

Fot.:FABRICE COFFRINI/AFP/East News