Lechia po raz drugi z rzędu w finale PP

Lechia Gdańsk zagra z Cracovią w finale Pucharu Polski

2020-07-09

Finał PP dla Lechii Gdańsk po zwycięstwie nad Lechem Poznań

Po szalonym meczu, a w szczególności wyjątkowej serii rzutów karnych, Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań i po raz drugi z rzędu zagra w finale Pucharu Polski. Drużyna Biało-Zielonych udowodniła, że bardzo dobrze czuje się grając z rywalami w formie turniejowej. Przez niemal całe spotkanie Kolejorz prezentował się na boisku o wiele lepiej i to on w opinii większości ekspertów, a nawet trenera Lechii, bardziej zasłużył na awans. Puchar Polski rządzi się jednak swoimi prawami. Gdańszczanie doprowadzili do dogrywki, a później do serii rzutów karnych, w których byli bliscy porażki, ale odrobili dwie bramki straty i ostatecznie wygrali.

W podstawowym czasie gry było 1:1 po golach Flavio Paixao z 62. minuty oraz Daniego Ramireza z 65. minuty. Poznaniacy napierali z całą mocą ofensywną, aby wygrać mecz w podstawowym czasie gry lub w dogrywce, ale rywale zaciekle się bronili. Po 120 minutach gry w szeregach Lechii zapanowała ogromna radość, bo piłkarze wiedzieli, że przy takiej dyspozycji Lecha remis to ogromny sukces. Rzuty karne to już ogromne emocje. Najpierw dwa rzuty karne zmarnowali Gdańszczanie i wydawało się, że straty już nie odrobią. Jednak później niespodziewanie Poznaniacy zmarnowali aż 3 jedenastki i odpadli z turnieju, choć swoją grą zasłużyli na występ w finale. W Poznaniu wielki smutek, a w Gdańsku wielka radość z kolejnego finału Pucharu Polski.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0, 1:1, 1:1), rzuty karne 3:4

0:1 - Flavio Paixao 62'

1:1 - Dani Ramirez 65'