Cracovia rozbiła Legię w półfinale Pucharu Polski

Cracovia pierwszym finalistą Pucharu Polski

2020-07-07

Cracovia rozbiła Legię i awansowała do finału PP

Mało kto spodziewał się zwycięstwa Cracovii w poniedziałkowym półfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa, a tymczasem drużyna Pasów nie tylko wygrała, ale wręcz rozbiła ekipę Wojskowych. Dzięki temu krakowski zespół po raz pierwszy w historii klubu awansował do finału Pucharu Polski. Ponadto przerwał fatalną serię i pierwszy raz od 2005 roku pokonał Legię na własnym terenie. W Krakowie mają zatem powody do wielkiego zadowolenia.

Dla Cracovii mecz zaczął się idealnie. Po pięciu minutach gospodarze już prowadzili 1:0 po golu Mateusza Wdowiaka. Wystarczył daleki wrzut z autu w wykonaniu Kamila Pestki, po którym w polu karnym Legii zrobiło się spore zamieszanie, które w konsekwencji pozwoliło Wdowiakowi umieścić piłkę w siatce. W 15. minucie było już 2:0. Błąd popełnił bramkarz Legii Wojciech Muzyk, który przy interwencji trafił piłką w brzuch jednego z piłkarzy Cracovii. Piłka odbiła się i po chwili znalazła w bramce ku zaskoczeniu i rozpaczy gości. Do przerwy krakowianie spokojnie utrzymali prowadzenie, a w tym czasie Legioniści w żaden sposób nie zagrozili rywalom. W drugiej połowie Legia próbowała gonić wynik, ale nadziewała się na kontrataki Cracovii, która nawiasem mówiąc grała nieźle w defensywie i nie dopuszczała do większego zagrożenia. W 82. minucie było już po zabawie, kiedy gospodarze znowu podwyższyli prowadzenie. W tym momencie jasnym stało się, że Cracovia po raz pierwszy w historii zagra w finale Pucharu Polski. Za awans w takim stylu Pasom należą się wielkie brawa.

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (2:0)

1:0 Mateusz Wdowiak 5'

2:0 Michal Helik 14'

3:0 Mateusz Wdowiak 82'