Trener Dominik Nowak odchodzi, a kibice Miedzi dziękują mu za pracę

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EAST NEWS
Piro Shop
2020-07-01

Kibice podziękowali trenerowi Nowakowi za lata spędzone w Miedzi

Każda przygoda kiedyś się kończy może powiedzieć trener Dominik Nowak, który ponad 3 lata spędził w Miedzi Legnica. Kilka dni temu klub oficjalnie poinformował, że będzie zmiana na stanowisku trenera i nowym szkoleniowcem drużyny zostanie Ireneusz Kościelniak. Kontrakt z trenerem Nowakiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Trener Dominik Nowak pracował w Miedzi od połowy czerwca 2017 roku. Pod jego wodzą I-ligowy zespół wywalczył pierwszy w swojej awans do Ekstraklasy w sezonie 2017/2018, ale już po roku spadł znowu na jej zaplecze. Obecnie drużyna spisywała się nieco poniżej oczekiwań, co było prawdopodobnie przyczyną rozwiązania kontraktu i zmiany szkoleniowca. - Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka. - podkreślił właściciel klubu, Dadełło. 

O odchodzącym trenerze nie zapomnieli kibice Miedzi, którzy także są mu bardzo wdzięczni za wszystkie sukcesy, czyli przede wszystkim wspomniany wcześniej awans do Ekstraklasy, ale także m.in. dotarcie do półfinału Pucharu Polski. Fani przygotowali dla szkoleniowca specjalny baner z hasłem: "Trzymałeś pięść w górze, obiecałeś, że awansujemy - słowa dotrzymałeś. Trenerze. Dziękujemy!". Oprócz tego trener otrzymał od kibiców z trybuny C legnickiego stadionu pamiątkową koszulkę z numerem 71 oraz specjalny upominek.