Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin  2019-11-10

Kibice Pogoni Szczecin domagają się pomnika Floriana Krygiera

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2020-07-01

Portowcy chcą w mieście pomnik Floriana Krygiera

Środowisko kibicowskie Dumy Pomorza jednoczy się w sprawie pomnika Floriana Krygiera. Kibice Pogoni Szczecin chcą, aby w mieście, a dokładnie przed wejściem na stadion stanął pomnik tej niezwykle ważnej dla klubu postaci. Zdaniem kibiców nikt inny nie zasługuje bardziej na pomnik w tym miejscu niż właśnie Florian Krygier, który poświęcił życie dla wychowania szczecińskich sportowców. 

- Nie mamy żadnych wątpliwości, że to Florian Krygier, jak nikt inny, zasługuje na to, aby jego pomnik stanął przed budowanym dla społeczności Szczecina stadionem. Wartości którymi kierował się w życiu wciąż są aktualne i każdy kibic, młody adept futbolu, doświadczony piłkarz, mieszkaniec Szczecina, czy odwiedzający nasze miasto turysta, powinien dowiedzieć się o nim i jego historii. - podkreślają fani Pogoni. Kibice przygotowują już odpowiednie dokumenty, dzięki którym projekt budowy pomnika zostanie przyjęty i poddany pod głosowanie wśród Szczecinian.

Florian Krygier to były trener Pogoni Szczecin, który wielką wagę przywiązywał do szkolenia piłkarskiej młodzieży. Oprócz tego pełnił jednak także wiele innych funkcji i działał na rzecz rozwoju szczecińskiego sportu. Za swoją działalność został odznaczony orderami państwowymi. To niezwykle ważny człowiek w historii nie tylko Pogoni, ale także Szczecina i okolic.