Logo PZPN

PZPN przyznało licencje na przyszły sezon Ekstraklasy

Fot. LUKASZ SOLSKI/East News
Piro Shop
2020-06-02

Przyznano licencje na grę w przyszłym sezonie Ekstraklasy

Kilka dni temu odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym rozpatrzone zostały wnioski poszczególnych klubów o przyznanie licencji na grę w przyszłym sezonie Ekstraklasy. W komunikacie opublikowanym przez PZPN czytamy, że 11 klubów otrzymało licencję bez żadnych obostrzeń, ponieważ nie stwierdzono tam żadnych nieprawidłowości. Chodzi o: Arkę Gdynia, Cracovię, Górnik Zabrze, Jagiellonię Białystok, Koronę Kielce, Lech Poznań, Legię Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisłę Płock oraz Zagłębie Lubin. Wszystkie te kluby mogą grać w Ekstraklasie oraz reprezentować Polskę w europejskich pucharach po ewentualnym awansie.

W podobnym położeniu jest Lechia Gdańsk, bo też może ona grać we wspomnianych rozgrywkach, ale musi najpierw zapłacić karę 10 tys. złotych za niekompletne dokumentacje finansowe oraz jest zobowiązana do przestrzegania ugód zawartych ze swoimi piłkarzami. Do tego zobowiązana jest również Wisła Kraków. Natomiast licencję na grę tylko w Ekstraklasie, wyłączając rozgrywki międzynarodowe otrzymały: ŁKS Łódź, Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. Dwa ostatnie będą miały nad sobą nadzór infrastrukturalny. 

Komisja pochyliła się także nad wnioskami klubów z I Ligi, które mogą awansować do Ekstraklasy. Pozytywnie zostały rozpatrzone wnioski: Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Zagłębia Sosnowiec, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Miedzi Legnica, GKS-u Tychy oraz Warty Poznań. 

Wszystkim klubom w terminie do 5 dni od doręczenia decyzji przysługuje odwołanie od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.