sandro tonali

Serie A: Oferty Barcelony i PSG odrzucone

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-06-01

Niewielu jest na świecie zawodników, którzy potrafią odrzucić ofertę największych klubów na świecie, takich jak FC Barcelona czy Paris Saint-Germain. Najbardziej podatni na propozycje gigantów są młodzi piłkarze, których kusi możliwość rozwijania się u boku najlepszych. Inną ścieżkę rozwoju wybrał jednak wielki talent Brescii.

O Sandro Tonalim interesują się największe kluby Europy. Jeszcze głośniej o młodym graczu z Serie A zrobiło się po wywiadzie, którego udzielił Prezydent Brescii Calcio Massimo Cellino. Włoch otwarcie przyznał, że odrzucił oferty Barcelony i PSG, choć były one bardzo kuszące. Szejk Nasser Al-Khelaifi osobiście rozmawiał z Cellino o możliwości kupna defensywnego pomocnika Jaskółek, Napoli oferowało 40, a Barcelona proponowała nawet 65 milionów Euro, do których dorzucała jeszcze dwóch zawodników, którzy wzmocniliby pierwszy skład włoskiego zespołu. We wszystkich przypadkach otoczenie Tonaliego odrzucało oferty - piłkarz chce skupić się na grze w Brescii, a w przyszłości chce zagrać w jednym z dwóch zespołów, Interze lub Juventusie. Czarno-Niebiescy również widzą we Włochu ogromny potencjał, a rozmowy pomiędzy oboma klubami są według krajowych mediów na ukończeniu. 

Sandro Tonali jest 19-latkiem, który już jest gwiazdą swojego zespołu. Od trzech lat gra w pierwszym zespole Brescii, dla którego zaliczył już ponad 70 ligowych występów. W obecnych rozgrywkach Serie A zagrał w 23 spotkaniach, w których jeden raz wpisał się na listę strzelców. Jego głównym zadaniem nie jest jednak zdobywanie bramek - eksperci cenią go za grę w destrukcji i umiejętność bardzo precyzyjnego podania, co potwierdza aż 5 asyst.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News