Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2020-02-23

Lech Poznań ostatnim półfinalistą Pucharu Polski

2020-05-28

Kolejorz pokonał Stal Mielec w ćwierćfinale Pucharu Polski

Podobnie jak w meczu Miedzi Legnica z Legią Warszawa, niespodzianki w Mielcu nie było. Miejscowa Stal przegrała z faworyzowanym Lechem Poznań 3:1 i to zespół z Ekstraklasy zameldował się w półfinale krajowego pucharu. Sam wynik nie świadczy jednak o tym, że Kolejorz bardzo łatwo pokonał I-ligowca. Stal próbowała przeciwstawić się faworytowi, ale to nie wystarczyło.

Mecz doskonale ułożył się dla gości. Lechici objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania za sprawą gola Daniego Ramireza, który świetną akcję swojej drużyny po podaniu Wołodymyra Kostewycza. Dzięki tej bramce Lech mógł grać nieco spokojniej, co na pewno bardzo pomogło mu w pierwszej części meczu. Po stracie bramki Stal próbowała szybko się odgryźć i była blisko, ale z bardzo bliskiej odległości Michał Żyro trafił głową jedynie w słupek. Nieskuteczność zemściła się na Mielczanach w 34. minucie, kiedy Timur Żamaletdinow podwyższył prowadzenie Kolejorza. Po tym golu piłkarze Lecha chyba zbyt mocno się rozluźnili myśląc, że teraz spokojnie dowiozą przewagę przynajmniej do końca pierwszej połowy. Tak się nie stało, bo w doliczonym czasie gry tej części spotkania Stal strzeliła gola kontaktowego po strzale Michałą Żyry i rykoszecie od Bartosza Nowaka. Gol kontaktowy dodał wiary gospodarzom, którzy po przerwie grali odważnie i ofensywnie. Mocne zaangażowanie w atak kosztowało ich jednak sporo sił, a na dodatek byli narażeni na kontrataki gości, którzy są w tym elemencie bardzo mocni. W 82. minucie grający świetne zawody Kamil Jóźwiak ustalił wynik na 3:1. Po jego bramce emocje całkiem opadły, bo Kolejorz miał awans w kieszeni. W ten sposób poznaliśmy ostatniego półfinalistę Pucharu Polski.

Stal Mielec - Lech Poznań 1:3 (1:2)

0:1 Dani Ramirez 5'

0:2 Timur Żamaletdinow 34'

1:2 Bartosz Nowak 45+1'

1:3 Kamil Jóźwiak 82'