Krychowiak Lokomotiw

Priemjer-Liga: Polacy opuszczą Lokomotiw?

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-05-25

Krychowiak i Rybus na wylocie

Choć Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus są czołowymi postaciami Lokomotiwu Moskwa, to już wkrótce mogą opuścić Rosję. Wszystko przez problemy finansowe, w jakie popadł klub.

Głównym sponsorem Lokomotiwu były państwowe koleje. Na skutek pandemii koronawirusa wpływy z umowy sponsorskiej zostaną znacznie zmniejszone, co będzie miało ogromny wpływ na finansowe możliwości zespołu. Decyzje były natychmiastowe - wicemistrzów Rosji nie było już stać na dobrze opłacanego trenera z najwyższej półki, a wkrótce cięcia pensji dosięgną także zawodników. Ci, którzy nie zdecydują się na obniżkę, będą musieli odejść. Właściciel jasno określił, że Lokomotiw opuści co najmniej ośmiu zawodników. W zagrożonej grupie znajdują się Maciej Rybus, który wciąż nie przedłużył kontraktu, a także Grzegorz Krychowiak, który jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie.

Na oferty z innych lig nie może narzekać przede wszystkim Rybus. Były piłkarz Legii Warszawa, Akhmatu Grozny i Olympique Lyon myśli o zmianie ligi. Najciekawszą propozycję kontraktową złożyło mu tureckie Fenerbahce Stambuł. Dodatkowym atutem oferty szóstej drużyny poprzedniego ligowego sezonu jest brak mocnej konkurencji na pozycji lewego obrońcy. Obecnie w Fenerahce zajmuje ją 30-letni Hasan Ali Kaldirim, od którego w pełni zdrowy Rybus jest zdecydowanie lepszy. 

Większe problemy ze znalezieniem klubu będzie miał natomiast Grzegorz Krychowiak. Jego wysoki kontrakt jest dla Lokomotiwu wielkim problemem, jednak do tej pory Polak bronił się bardzo dobrymi występami. W obliczu problemów finansowych klub z pewnością nie będzie w stanie pokrywać umowy w obecnej formie, dlatego wielce prawdopodobny jest zagraniczny transfer. Na razie nie ma jednak informacji o zainteresowaniu pomocnikiem Reprezentacji Polski.

Fot.:Vitaly Timkiv/SPUTNIK Russia/East News