Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2020-02-15

Kibice klubów z Ekstraklasy wejdą na trybuny?

Fot. Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
2020-05-25

 

PZPN chciałby dokończyć sezon z kibicami na trybunach!

Rozgrywki piłkarskie w naszym kraju wracają. Już w najbliższy wtorek i środę czekają nas spotkania w Pucharze Polski, a w weekend powróci Ekstraklasa. Zgodnie z planem odmrażania sportu, w obecnej sytuacji epidemiologicznej kibice nie będą mogli podczas meczów zasiąść na trybunach. Czy jednak będzie tak do zakończenia sezonu 2019/2020?

W mediach sportowych coraz głośniej mówi się o pomyśle wpuszczenia kibiców na trybuny jeszcze przed zakończeniem bieżącego sezonu. Podobno z taką inicjatywą wyszedł Polski Związek Piłki Nożnej, który jest cały czas w kontakcie z przedstawicielami rządu RP. O sprawie zadecyduje Prezes Rady Ministrów. Sam prezes Zbigniew Boniek uważa, że organizacja takiego przedsięwzięcia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa nie powinna być problemem. - Skoro mogę iść do parku, kościoła i marketu, to czemu nie mógłbym pójść na stadion, skoro grają? PZPN przygotował specjalny program i zasady, według których postępowałyby kluby. To nasza idea, jeśli rząd zaakceptuje pomysł, dokończymy rozgrywki z kibicami. - powiedział Boniek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". 

Jak PZPN chciałby dokończyć rozgrywki z kibicami na trybunach? Według przeprowadzonych analiz powstał projekt, który zakłada, że stadiony można zapełnić kibicami w 20 procentach. W ten sposób zapewnione byłyby odpowiednie odległości pomiędzy wszystkimi osobami. Poza tym plan mówi także o pomiarze temperatury przed wejściem na obiekt oraz obowiązku noszenia maseczki ochronnej. Wszystko zależy teraz od decyzji władz państwowych. Jeśli PZPN nie uzyska zgody, to wówczas sezon zostanie dokończony bez udziału kibiców na trybunach.