Legia Warszawa - Lech Poznań 2019-10-19

Puchar Polski. Zapowiedź: Miedź Legnica - Legia Warszawa

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2020-05-25

Wracamy na piłkarskie boiska!

Już za kilka dni swoje rozgrywki wznowi polska Ekstraklasa. Zanim jednak piłkarze powrócą do ligowej rywalizacji, a kibice znowu poczują emocje związane z oglądaniem gry ukochanych zespołów, to najpierw czeka nas przystawka w postaci meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Pierwszymi zespołami, które zmierzą się ze sobą po odmrożeniu piłki niżej w Polsce będą Miedź Legnica oraz Legia Warszawa. Drużyny te powalczą o awans do półfinału krajowego pucharu. Awansuje zwycięzca, a powtórki nie będzie!

Przed wtorkowym meczem wszystko jest dopięte na ostatni guzik, aby powrót do piłkarskiej rywalizacji był w pełni bezpieczny. Zarówno w Miedzi, jak i w Legii przeprowadzone zostały już testy na obecność koronawirusa u wszystkich zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Żadnego przypadku nie wykryto, a więc mecz może odbyć się zgodnie z planem.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to bardzo trudno przewidzieć, kto zwycięży. Faworytem będzie oczywiście Legia i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie wiadomo jednak, jak ponad 2-miesięczna przerwa wpłynęła na grę obu zespołów i czy ich pojedynek na murawie nie okaże się przeciętnym widowiskiem. Mimo wszystko emocji nie powinno zabraknąć, bo przecież wszyscy jesteśmy już spragnieni meczów piłkarskich.

O trudnościach optymalnym powrotem na boisko mówił ostatnio na konferencji prasowej trener Legii. - Wszystko jest dla nas trochę niewiadomą, jestem świadom tego, że musimy pisać pewną kartę od nowa. Wszystko co było wcześniej się nie liczy, trzeba zadbać o każdy szczegół, mocno trenować, żeby po tej przerwie być na takim poziomie jaki oczekujemy. - przyznał Aleksandar Vuković. Serb podkreślił także, że wtorkowe spotkanie z Miedzią jest niezwykle ważne, bo drugiej szansy na awans do półfinału nie będzie. - Chcemy osiągnąć swój cel i awansować do półfinału. Mamy świadomość, że tylko jeden mecz będzie o tym decydował i nie będzie szans na powtórkę. Podchodzimy do rywala z pełnym szacunkiem i koncentracją na tym, co czeka nas we wtorek. - stwierdził. Czy Legia jako murowany faworyt bez problemów pokona niżej notowaną Miedź? Przekonamy się już we wtorek!

 

 

Miedź Legnica - Legia Warszawa, 26 maja (wtorek) godz. 20:10 Stadion im. Orła Białego w Legnicy, transmisja TV: Polsat Sport