kibice dynamo drezno

2. Bundesliga sparaliżowana przez koronawirusa

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-09

Choć kibice w Niemczech przygotowywali się na oglądanie swoich ukochanych zespołów już w najbliższy weekend, to wciąż nie wiadomo, czy do tego w ogóle dojdzie. Problemem jest kwarantanna całego zespołu 2. Bundesligi - Dynama Drezno.

Start Bundesligi planowany był na następny weekend. Opublikowany został także terminarz i wszystkie zespoły dokładnie zaplanowały przygotowania do wznowienia sezonu. Kluby otrzymały pozwolenia na trenowanie w grupach, z czego oczywiście skorzystały. Pierwsze spotkanie miało zostać rozegrane 16 maja o godzinie 15:30 czasu polskiego. W tym samym czasie wystartować miała też 2. Bundesliga, a wśród zespołów, które pojedynkować się będą w niedzielę, miało być Dynamo Drezno. No właśnie - miało, bo już wiadomo, że do tego nie dojdzie. 

Kilka dni temu zespół Dynama Drezno przeszedł obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Sprawdzano nie tylko zawodników, ale także sztab trenerski. Wyniki wykazały jedną pozytywną próbkę - osoba ta została poddana kwarantannie. 9 maja okazało się jednak, że kolejne dwie osoby mają potwierdzoną obecność koronawirusa, a w związku z trzema zarażonymi, Drezdeńskie Biuro Zdrowia zadecydowało o kwarantannie dla wszystkich zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Oznacza to, że Dynamo nie przystąpi do rozgrywek w najbliższych tygodniach, a sami piłkarze nie będą mogli odbywać treningów - jedyną opcją są prywatne siłownie i ogródki.

Na razie nie wiadomo jak na te informacje zareagują władze ligi. Dotychczasowy terminarz był bardzo napięty i nie zakładał odstępstw. 

Fot.: Kibice Dynama Drezno na meczu DFB Pokal z BSC Herthą Berlin/ Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER