la liga mecz

La Liga wraca do treningów

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-04

Kolejne dobre informacje napływają do kibiców z całego świata - drużyny Ligi Hiszpańskiej mogą wkrótce wrócić do treningów. Znany jest też planowany termin wznowienia sezonu.

Hiszpańska Primera División została wstrzymana po rozegraniu pełnych 27 kolejek, a dokładniej po zakończeniu zaległego spotkania Eibaru i Realu Sociedad. Fani La Liga czekają na pozytywne informacje o jej możliwym wznowieniu od 10 marca. 

Szef La Liga Javier Tebas w specjalnym oświadczeniu zapowiedział powrót tego, co kochają ludzie w Hiszpanii i na całym świecie. Dodał również, że plan wznowienia rozgrywek jest przygotowywany przy uwzględnieniu zdrowia wszystkich zaangażowanych osób i zakłada rozegranie pierwszych spotkań w czerwcu, a zakończenie sezonu 2019/2020 latem.

Drużyny do treningów będą mogły wrócić za tydzień - 11 maja. Wiadomo również, że wszystkie spotkania do końca sezonu zostaną rozegrane za zamkniętymi drzwiami - bez udziału kibiców. Wzorem wznawiających rozgrywki Bundesligi i Premier League na stadionach będzie mogła znajdować się jedynie ograniczona liczba osób.

Do rozegrania pozostało 11 kolejek La Liga, ale oficjalny termin wznowienia rozgrywek nie jest znany. Liderem tabeli przed zatrzymaniem sezonu była FC Barcelona, która dwoma punktami wyprzedza Real Madryt i to najprawdopodobniej te zespoły będą walczyły o mistrzostwo kraju. Dużo większy ścisk panuje w dolnych rejonach zestawienia i trudno jest ocenić, która ekipa jest murowanym kandydatem do spadku. Najmniej punktów przed wstrzymaniem sezonu zgromadził inny zespół z Barcelony - Espanyol.