Piłka

PZPN ogłasza pakiet pomocowy dla polskiej piłki

Fot. Michal Jarmoluk / Pixabay
Piro Shop
Komentarze (0) 2020-03-28

PZPN chce pomóc polskim klubom. Mowa o 116 mln złotych!

W miniony piątek na specjalnie zwołanej telekonferencji członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej omówili aktualną sytuację w polskiej piłce. Na spotkaniu podjęto decyzję, że w obliczu tak trudnej sytuacji, kiedy wiele polskich klubów narażonych jest na problemy finansowe lub nawet bankructwo, istnieje potrzeba uruchomienia specjalnego pakietu pomocowego.

- W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości rozgrywek piłkarskich w Polsce, Zarząd PZPN zainicjował prace nad wprowadzeniem pakietu pomocowego, obejmującego wszelkie aspekty działalności piłkarskiej. Wymienione poniżej projekty mają na celu w szczególności ułatwić klubom piłkarskim zrzeszonym w PZPN funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, ale również umożliwić właściwe dostosowanie się do nieuchronnych zmian w nadchodzącej piłkarskiej rzeczywistości. - czytamy na stronie internetowej związku.

Cały pakiet ma kilka punktów. Po pierwsze mają zostać utrzymane nagrody dla klubów z programu Pro Junior System, pomimo nierozegrania przez drużyny pełnego sezonu. Łączna suma tych nagród to ponad 18 mln złotych. Po drugie związek chce wprowadzić system wsparcia solidarnościowego dla klubów, które nie zdobędą nagród finansowych we wspomnianym programie Pro Junior System. Do klubów z I Ligi trafi po 120 tys. złotych, z II Ligi po 100 tys. złotych, a z III Ligi po 20 tys. złotych. Następnym punktem jest dofinansowanie klubów ze szczebla centralnego oraz III Ligi. Do Ekstraklasy trafi 30 mln złotych, I Ligi 10 mln złotych, II Ligi 6 mln złotych, a III Ligi 4 mln złotych, Podział tych środków pomiędzy klubami zostanie szczegółowo omówiony po konsultacji z ich władzami oraz władzami ligi. Oprócz tego PZPN planuje przekazać pieniądze na rozwój polskiej piłki kobiecej, rozwój piłki młodzieżowej, a także podnieść nagrody w Totolotek Pucharze Polski. Całość pakietu pomocowego to w sumie ponad 116 mln złotych. Te środki mają pomóc polskiej piłce przetrwać trudny okres i po ustabilizowaniu się sytuacji w kraju skutecznie powrócić do normalnego funkcjonowania.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.