Piłka

Ekstraklasa wprowadza zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy

Fot. Michal Jarmoluk / Pixabay
Piro Shop
Komentarze (1) 2020-03-28

Rada Nadzorcza Ekstraklasy podjęła uchwałę w sprawie zarobków piłkarzy

Na wniosek wszystkich klubów występujących w Ekstraklasie, Rada Nadzorcza ligowej spółki podjęła w piątek specjalną uchwałę w sprawie obniżania zarobków piłkarzy. W związku z zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii kluby nie mogą czerpać korzyści finansowych ze sprzedaży biletów, co mocno nadwyręża ich budżety. W takiej sytuacji, aby kluby w ogóle mogły przetrwać, konieczne jest obniżenie zarobków piłkarzy. Władze Ekstraklasy określiły, na jakich zasadach ma się odbywać ten proces.

- Przyjęta uchwała ma na celu minimalizowanie negatywnych wpływów pandemii na sytuację finansową klubów, a zwłaszcza uchronienie ich przed bankructwem, zachowanie miejsc pracy i ochronę wynagrodzeń, a także zapewnienie integralności rozgrywek. - czytamy w oficjalnym oświadczeniu ligowych władz. Wspomniana uchwała reguluje, że kluby mają prawo do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50%. Obniżka nie może być jednak poniżej 10 tys. złotych brutto dla zawodników z umowami o pracę lub umowami cywilnoprawnymi oraz poniżej 10 tys. złotych netto dla zawodników rozliczających się na podstawie faktury VAT.

W najbliższych dniach władze Ekstraklasy zwrócą się do władz PZPN, aby te podjęły stosowną uchwałę, która uniemożliwi zawodnikom rozwiązanie umowy z klubem z powodu obniżki wynagrodzenia. - Ta pomoc ze strony Związku jest obecnie traktowana przez kluby jako priorytetowa, gdyż zapewnia wsparcie w bieżącym sezonie i daje szanse na przetrwanie tego trudnego okresu. - czytamy w komunikacie.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Psychol 2020-03-28 23:01:19

I zostawic tak na stałe. Dla tych biegaczokopaczy to i tak za duzo.